Wiedźmin 3 za kulisami - odblokowana kamera ujawnia sekrety gry

Ujęcia poza kadrem.

  • Materiał na YouTube pokazuje, jak wygląda Wiedźmin 3 z innej perspektywy
  • Autor pokazuje ujęcia niewidoczne dla gracza

Na youtubowym kanale Slippy Slides, który specjalizuje się w odblokowaniu kamery w grach i zaglądaniu „poza bariery”, pojawił się odcinek poświęcony Wiedźminowi 3. Materiał ujawnia między innymi, jak CD Projekt Red wyreżyserował przerywniki filmowe czy dialogi - możemy je tu zobaczyć z zupełnie innej perspektywy.

Uwaga na spoilery w wideo

W trakcie rozmowy postacie często przeskakują pomiędzy pozami i różnymi miejscami, kiedy są poza kadrem. Dynamicznie zmienia się oświetlenie, które faworyzuje postać w oku kamery. Bohaterowie często są też dublowani, a ich różne typy modeli zamieniane poza polem widzenia gracza. To standardowa praktyka wśród twórców gier, stosowana między innymi przez Naughty Dog. Tego typu sceny zobaczymy między innymi w 1:31, 13:23, 17:38, 19:03, 22:20.

Równie interesująco wyglądają ujęcia z walką, kiedy postacie spoza ujęcia nie są animowane lub kiedy czekają „zamrożone” w odpowiedniej pozycji na moment, gdy obejmie ich obiektyw (7:47, 8:32, 18:08). Niepotrzebne modele często chowane są pod ziemią, jak Ciri w 9:18 czy Uma w 14:53.

W 9:27 możemy zaś przyjrzeć się, jak Geralt przygotowany jest do wkroczenia w scenę - poprzez odpowiednie ustawienie i „przywdzianie” zbroi.

Slippy nie mógł oczywiście pominąć tajemniczej postaci w Mysiej Wieży - dobrze znanej społeczności fanów Dzikiego Gonu. Upiór znika, gdy Geralt podejdzie bliżej, ale autor filmu prezentuje go z bliska w 4:52. To drewniana figura, którą możemy znaleźć również na bagnach. Deweloperzy umieścili ją tam prawdopodobnie po prostu po to, by nieco przestraszyć graczy.

wiedzmin_3_za_kulisami_3
Tego widoku nie uświadczymy w grze

Dwie z trzech wiedźm z Krzywuchowych Moczarów mają na sobie maski, ale co znajduje się pod nimi? Największa z upiorów - Kuchta - okazuje się mieć pustą głowę, ale za siatką założoną przez Szepciuchę znajduje się twarz (6:05):

wiedzmin_3_za_kulisami_1
Koszmary gwarantowane

Z niewyjaśnionego powodu, dość daleko poza murami królewskiego pałacu znajduje się spora część lądu z wielką plamą krwi (14:57). Ta lokacja mogła być jednak wykorzystywana do testów.

Na koniec przypominamy jeszcze o naszym obszernym poradniku do Wiedźmina 3, który przyda się każdej osobie zainteresowanej Dzikim Gonem.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami