Next-genowa FIFA 21 ma najrealistyczniejsze włosy w historii gier? Analiza Digital Foundry

Piłkarze jak żywi.

Digital Foundry przeanalizowało warstwę techniczną FIFA 21 na PS5 i Xbox Series X/S. Next-genowa wersja gry oferuje znaczące usprawnienia graficzne, których nie doświadczymy na PC i konsolach poprzedniej generacji.

Największe wrażenie wywarły na brytyjskiej redakcji fryzury i zarost piłkarzy. Każdy włos jest tu renderowany osobno, a nie zgrupowany w niewielkie kosmyki, jak w wersji na PS4 i Xbox One. W połączeniu z zaawansowaną fizyką zawodnicy tacy jak Alisson, Cavani czy Messi wyglądają niezwykle realistycznie. EA zadbało przy tym, aby system nie był wymagający sprzętowo.

Digital Foundry twierdzi, że next-genowa Fifa prezentuje prawdopodobnie najrealistyczniejsze włosy w historii gier wideo. W materiale znajduje się sporo fragmentów porównujących zawodników z poprzedniej i aktualnej generacji konsolowej.

Nowa wersja silnika Frostbite oferuje też lepszy rendering skóry, dokładniejsze wygładzanie kreawędzi, realistyczne oświetlenie podpowierzchniowe (rozproszenie światła pod skórą), a do tego wyraźne krople potu i deszczu na twarzach zawodników.

Gra działa oczywiście w 60 klatkach na sekundę, jednak Digital Foundry nieco zawiódł fakt, że na powtórkach płynność blokuje się na 30 FPS-ach.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami