CD Projekt może zostać pozwany przez inwestorów

Za rzekome wprowadzanie w błąd.

  • Inwestorzy przygotowują co najmniej dwa pozwy zbiorowe przeciwko CD Projekt
  • Chodzi o straty poniesione przez akcjonariuszy po premierze CP 2077
  • Według inicjatorów pozwów, to efekt wprowadzania w błąd przez polską spółkę

Warszawski adwokat i nowojorska kancelaria szykują pozew zbiorowy przeciwko CD Projekt, twierdząc, że działania spółki przed i po premierze Cyberpunk 2077 - między innymi rezygnacja z zaprezentowania gry na starszych konsolach i nagłe wycofanie z PS Store - poważnie zaszkodziły inwestorom, którzy nie mogli przewidzieć dużego spadku akcji.

„Aktualnie analizujemy wraz z zespołem kancelarii przesłanki do wytoczenia pozwu zbiorowego wraz ze złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 kk. - wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej” - napisał Mikołaj Orzechowski, adwokat i zarazem inwestor CD Projektu, na forum Bankier.pl.

Orzechowski zachęca osoby w podobnej sytuacji do kontaktu, aby zweryfikować, czy wśród inwestorów jest zainteresowanie możliwością złożenia pozwu.

Działania związane z rzekomym wprowadzaniem w błąd przez CD Projekt zapowiedziało też Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP, kancelaria adwokacka z siedzibą w Nowym Jorku.

Grupa zamierza reprezentować akcjonariuszy, którzy ponieśli straty w związku z „mylącymi informacjami” przekazywanymi udziałowcom przez CD Projekt. Podobnie jak w przypadku polskiego adwokata, takie osoby proszone są o kontakt.

Aktualnie deweloperzy z CD Projekt Red zmagają się z falą błędów oraz optymalizują wersje Cyberpunk 2077 na Xbox One oraz PS4, które przez wielu uznawane są za niegrywalne. Przedwczoraj do gry trafiła najnowsza aktualizacja.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami