Pliki zapisu Cyberpunk 2077 na PC mogą ulec uszkodzeniu - przez ekwipunek

Jest limit rozmiaru save'a.

  • Zapisy Cyberpunk 2077 na PC mogą zostać uszkodzone
  • Powodem jest przekroczenie rozmiaru pliku
  • Wielkość danych uzależniona jest od liczby przedmiotów w ekwipunku

Posiadacze Cyberpunk 2077 na PC donoszą o błędzie, który psuje zapisy rozgrywki. Powodem jest zbyt duży rozmiar pliku z savem, który z kolei rośnie wraz z liczbą przedmiotów dodawanych do ekwipunku.

O problemie gracze piszą na oficjalnym forum CD Projektu i w serwisie Reddit. Przy próbie wczytaniu danego stanu zabawy, otrzymują komunikat, który informuje, że nie można załadować gry, ponieważ dane są uszkodzone.

cyberpunk_2077_komunikat_blad
Komunikat, który otrzymują gracze z uszkodzonym zapisem

Użytkownicy zauważyli, że błąd występuje w przypadku zapisów, których rozmiar przekracza 8 MB. Wielkość danych uzależniona jest zaś od liczby przedmiotów przechowywanych w ekwipunku. Według fanów, usunięcie zbędnego wyposażenia i sprzętu niemalże nie zmniejsza rozmiaru. Przypuszczenia internautów co do źródła usterki potwierdza GOG.

„Niestety save jest uszkodzony i nie może zostać odzyskany. Użyj starszego pliku, by kontynuować rozgrywkę i spróbuj utrzymać niski poziom zgromadzonych przedmiotów i surowców” - napisano na stronie pomocy technicznej platformy.

„Limit rozmiaru zapisu może być zwiększony w jednym z przyszłych patchy, ale uszkodzone dane takie pozostaną” - dodano. Nie wiadomo, czy aktualizacja rozwiązująca problem powstanie. Sam błąd występuje na Steam i GOG, ale nie jest jasne, czy także na konsolach.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami