Demon's Souls - Wieża z Kości Słoniowej (3-3), boss: Stary Mnich

Ostatni boss w Wieży Latrii.

Do Wieży z Kości Słoniowej dotrzesz dopiero, gdy pokonasz Ludojada. Ta niewielka lokacja składa się z areny walki z bossem, Starym Mnichem, czyli finałowym przeciwnikiem w regionie Wieży Latrii.

Lokacja: Wieża Latrii - Wieża z Kości Słoniowej (Region 3-3)

Na prawo od klińca znajdują się schody prowadzące na arenę walki z bossem. Kiedy wejdziesz na pierwszy stopień, rozpocznie się film wprowadzający do starcia, podczas którego poznasz swojego przeciwnika.

421

Idąc po schodach w górę, musisz pokonać kolejnych wrogów. Najtrudniejszymi przeciwnikami są magowie z czerwoną poświatą. Zaatakuj ich, kiedy się odwrócą do ciebie plecami. Wówczas nie będą mieli czasu rzucić czaru.

Kiedy przekroczysz mgłę, rozpocznie się walka z bossem.

Boss: Stary Mnich

Stary Mnich to jeden z najciekawszych bossów w grze, gdyż twoim przeciwnikiem może zostać inny gracza. Podczas wchodzenia po schodach, serwer zacznie wyszukiwać graczy, którzy mogliby zostać twoim rywalem.

Jeśli więc gracz w trybie online i gra wyszuka dla ciebie „ludzkiego” przeciwnika, to właśnie z nim się zmierzysz. Przebieg takiego starcia jest nie do przewidzenia. Możesz natrafić na kogoś, kto pokona cię jednym lub dwa uderzeniami albo kompletnego słabeusza. Może zdarzyć się nawet tak, że twój rywal podda walkę, po to by ułatwić ci grę i umożliwić ci zaliczenie kolejnego bossa.

Jeśli serwery nie wyszukają dla ciebie innego gracza lub grasz w trybie offline, zmierzysz się z przeciwnikiem sterowanym przez sztuczną inteligencję.

389

Jeżeli nie chcesz zmierzyć się z innym graczem i chcesz stoczyć klasyczną walkę z bossem, przejdź do Ustawień w menu głównym gry, wybierz kartę Sieć i wybierz odpowiednią opcję: Offline (wyłącznie funkcji sieciowych). Wówczas, nawet jeśli będziesz podłączony do internetu, to stawisz czoła „komputerowemu” bossowi.

Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki, które pomogą ci pokonać Starego Mnicha (offline).

424
  • Stary Mnich jest bardzo prostym do pokonania przeciwnikiem. Wystarczy wykonywać uniki w odpowiednim momencie lub zasłaniać się tarczą i oczywiście atakować w dogodnym momencie.
425
  • Boss walczy za pomocą pazurów, broni naręcznej, która ma bardzo krótki zasięg. Łatwo się obronić przed jego atakami, wykonując unik lub zasłaniając się tarczą.
422
  • Boss używa także magii, kiedy oddalisz się od niego. Wówczas jego ataki potrafią być groźne, ale też są wyraźnie sygnalizowane i łatwo ich uniknąć. Obserwuj zatem wroga i wykonaj unik, by nie otrzymać obrażeń .
423
  • Atakuj wroga, gdy tylko jest to możliwe, a będziesz miał ku temu wiele okazji. Boss jest bardzo ruchliwy. Najczęściej podczas poruszania się nie wykonuje ataków, więc gdy biegnie w twoją stronę lub próbuje się obejść, wyprowadź serię uderzeń.

Następnie: Demon's Souls - Ołtarz Burz (4-3), boss: Król Burz

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Bagno smutku (5-2): zatrucie, unieruchomienie, skrót wokół bagien

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami