Demon's Souls - Wieża Króla (1-4): niebieski smok

Docieramy do ostatniej lokacji w Bolaterskim Pałacu.

Wieża Króla to ostatnia duża lokacja w regionie Bolaterski Pałac w Demon's Souls. Do tego miejsca dostaniesz się od strony Wewnętrznego dziedzińca (1-3).

Lokacja: Bolaterski Pałac - Wieża Króla (Region 1-4)

437

W pierwszej komnacie za klińcem „przywita” cię troje kuszników, stojących na truchle smoka. Kiedy się z nimi rozprawisz, czeka cię trudna walka z czarnymi fantomami (1), łuczniczką, tarczownikiem i wojownikiem posługujący się mieczem. Walcz z tymi wrogami pojedynczo, zwabiając ich po kolei. Walka z trzema przeciwnikami na raz jest bardzo trudna.

438

Kiedy dotrzesz do końca komnaty, skręć w prawo, a potem wejdź do wąskiego i krótkiego korytarza. Gdy z niego wyjdziesz, znajdziesz się w wieży. Z prawej strony zaatakuje cię rycerz (2), więc wycofaj się. Nie walcz z nim wewnątrz budynku, bo znajdują się tam inni wrogowie.

Gdy się z nim rozprawisz, wejdź ponownie do wieży i pokonaj pozostałych wrogów. Na szczycie budynku czeka cię jeszcze jedna walka z rycerzem.

439

Wychodząc na zewnątrz z wieży, spójrz w lewo, a zobaczysz drabinę (3). Drzwi na górze, są póki, co zamknięte, ale potem utworzysz skrót do tego miejsca.

440

Kiedy wyjdziesz z wieży, pojawi się niebieski smok (4), który zacznie ziać ogniem na drogę, przeszkadzając ci swobodnie przejść w głąb lokacji. Musisz przebiec w odpowiednim momencie. Najpierw jednak poczekaj, aż smok spali kilku przeciwników, którzy znajdują się na drodze.

441

Podejdź jak najbliżej początku spopielonego fragmentu ścieżki (5). Stań jak najbliżej, ale zachowaj odstęp, aby ogień cię nie zranił. Kiedy smok zacznie palić ziemię przed tobą, rusz do przodu.

442

Mniej więcej w połowie drogi zaatakuje cię z dystansu przeciwnik (6). Nie zatrzymuj się i biegnij dalej.

443

Biegnij w kierunku wejścia do budynku (7). Wewnątrz będziesz bezpieczny. Wejdź po schodach na górę i przejdź do głównej drogi prowadzącej do zamku (8). Ponownie pojawi się smok, który znowu utrudni ci przejście.

444

Jeśli uwolniłeś wcześniej Biorra (9), będzie próbował przedrzeć się do zamku. Zanim spróbujesz i ty przedostać się przez "smoczą" przeszkodę, odblokuj skrót do klińca.

445

Mając zamek za plecami, skręć w ścieżkę w prawo. Użyj dźwigni (10), a drzwi (11) otworzą się. Za nimi znajduje się drabina (3), którą dotrzesz do wieży.

Teraz, kiedy smok nie broni dostępu do drogi (5), możesz tam wrócić i pozbierać przedmioty.

Aby dostać się do zamku (8), przebiegnij po schodach, tuż po tym jak smok skończy ziać ogniem (zrobi sobie krótką przerwę).

446

Wewnątrz zamku, na schodach spotkasz Ostravę z Boletarii (12), którego wcześniej ratowałeś z różnych opresji, o ile wcześniej nie zginął. Porozmawiaj z nim. Odda ci Klucz do mauzoleum, które mieści się w lokacji: Bramy Boletarii (1-1). Na stronie: Demon's Souls - Bramy Bolatarii (1-1): wejście na mury, skrót w wieży, w puncie 11 wskazujemy to miejsce.

447

Idąc dalej, na moście prowadzącym do windy, spotkasz czarnego ducha (13). Pokonaj go i wejdź do windy znajdującej się na końcu mostu. Kiedy wjedziesz na górę i przekroczysz mgłę, rozpocznie się walka z bossem - Starym Królem Allantem.

Następnie: Demon's Souls - Tron fałszywego króla (1-5), boss: Stary Król Allant

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Gnijąca Przystań (5-3), boss: Astrea

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami