Demon's Souls - Ołtarz Burz (4-3), boss: Król Burz

Latający boss.

Na tej stronie dowiesz się, gdzie przebywa i jak pokonać ostatniego bossa w Świątyni Burz, czyli Króla Burz.

Lokacja: Świątynia Burz - Ołtarz Burz (Region 4-3)

Dostęp do klińca o nazwie Świątynia Burz odblokujesz, gdy pokonasz bossa: Dawny bohater. Po przekroczeniu mgły, która znajduje się za tym klińcem, wejdziesz na arenę walki i rozpocznie się film wprowadzający do walki z ostatnim bossem w regionie Świątynia Burz - Królem Burz.

Boss: Król Burz

Król Burz to jedyny latający boss w Demon's Souls. Z wyglądu przypomina wielką płaszczkę. Towarzyszą mu mniejsze wersje tego przeciwnika, które mają za zadanie utrudnić walkę, ale likwidowanie ich nie wpływa na pasek życia bossa.

Pokonanie Króla Burz standardową bronią białą, dystansową lub czarami jest niemożliwe. Musisz odnaleźć specjalny oręż, który umożliwi ci nawiązanie równorzędnej walki z tym przeciwnikiem. Na całe szczęście, ta broń znajduje się na arenie walki z bossem.

Poniżej przedstawiamy instrukcję, dzięki której pokonasz Króla Burz:

426
  • Kiedy wejdziesz na arenę walki z bossem, zaatakują cię mniejsze „płaszczki”. Możesz próbować je eliminować za pomocą magii (np. Kula ognia dobrze się tutaj sprawdzi) lub broni dystansowej. Jednakże nie jest to priorytetem. Skup się na odnalezieniu specjalnej broni, która umożliwi ci równorzędną walkę z przeciwnikami.
428
  • Władcę Burz, czyli specjalną broń, dzięki której pokonasz bossa i szybciej rozprawisz się z mniejszymi „płaszczkami”, odnajdziesz na końcu areny. Z oddali zobaczysz, przy skałach, białe światełko (1). Podejdź do tego obiektu i wyciągnij miecz - Władcę Burz.
427
  • Wejdź na kartę Wyposażenie i wyekwipuj nowy oręż. Używaj go jak każdej innej broni, wciskając przycisk R1 (L1) lub R2 (L2). Za pomocą tego miecza wystrzelisz w powietrze promień zadający obrażenia wrogom w tej lokacji. Wystarczy, że zaznaczysz latającego wroga i użyjesz miecza. Strumień powietrza wystrzeli z oręża i zada „płaszczkom” znaczne rany.
429
  • Likwiduj po kolei mniejszych wrogów za pomocą Władcy Burz. Nie stój jednak na otwartej przestrzeni, bo ataki wrogów są bardzo groźne. Ukrywaj się za większymi skałami, aby osłonić się przed pociskami wrogów. Cierpliwie niszcz latające stwory, dopóki nie pojawi się na niebie boss. Zobaczysz go dopiero, gdy zniszczysz większość mniejszych przeciwników.
430
  • Ukryj się za dużym głazem, by osłonić się przed pociskami i oczekując dobrego momentu do ataku. Kiedy boss nadleci (będzie tuż nad twoją głową), wyprowadź uderzenie lub dwa, jeśli zdążysz.
431
  • Ukrywając się cały czas za skałą, oczekuj, aż boss znowu nadleci. Wówczas ponów ataki. W ten sposób - cierpliwie i stopniowo - uszczuplisz pasek życia bossa i pokonasz go.

Podejdź do klińca i odbierz Burzową duszę demona.

Następnie: Demon's Souls - Gnijąca Przystań (5-3), boss: Astrea

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Wieża z Kości Słoniowej (3-3), boss: Stary Mnich

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami