Demon's Souls - Gnijąca Przystań (5-3), boss: Astrea

Astrea i jej ochroniarz, Garl Vinland.

Zwycięstwo nad Nieczystym Kolosem umożliwi ci dotarcie do finałowej lokacji Doliny Bluźnierstwa, gdzie zmierzysz się z ostatnim bossem w tym regionie.

Lokacja: Dolina Bluźnierstwa - Gnijąca Przystań (Region 5-3)

Za klińcem znajduje się jaskinia. Zejdź po drabinie i przekrocz mgłę, by rozpocząć walkę z bossem, Astreą.

Boss: Astrea

Walka z tym przeciwnikiem ma dosyć specyficzny przebieg. Astrea to kapłanka, delikatna kobieta, w niczym nieprzypominająca paskudnych bossów. Nie zmierzysz się z nią bezpośrednio. Do walki wyśle swojego sługę, Garla Vinlanda, i to z nim się stoczysz bój. Gdy go pokonasz, Astrea podda się i odda ci swoją duszę.

411
  • Pod żadnym pozorem nie skacz do bagna. Szybko dotknie cię efekt zarazy i otoczą cię przeciwnicy. Poruszanie się na podmokłym terenie jest uciążliwe, co jeszcze komplikuje sprawę. Trudno się wówczas obronić przed zmasowanym atakiem, więc najpewniej szybko zginiesz.
413
  • Kiedy wejdziesz na arenę walki z bossem, skręć w lewo. Idąc ścieżką wzdłuż skał, dotrzesz do Garla, który będzie bronił przejścia do Astrei.
414
  • Kiedy dotrzesz do Garla, ten będzie stał nieruchomo w korytarzu skalnym. Nie pozwoli ci przejść, dopóki go nie zabijesz.
415
  • Ostrożnie z nim postępuj. Podejdź do niego i poczekaj, aż wykona swój atak. Wówczas się odsuń i szybko wyprowadź kontratak.
416
  • Jeśli zaatakujesz go silnym ciosem, istnieje szansa, że go na chwilę oszołomisz. Wówczas powtórz swój atak.
  • Po swoim ataku, przygotuj się do obrony i wykonaj kontratak w odpowiednim momencie.
417
  • Uważaj na jego riposty. Jeśli jego kontra się powiedzie, Garl jest w stanie jednym ciosem cię zabić.
  • Jeśli posiadasz dobry łuk i strzały, możesz spróbować zabić Garla i Astreę z bezpiecznej odległości. Po wejściu na arenę walki skręć w prawo. Na końcu ścieżki znajduje się dobre stanowisko, skąd możesz strzelać i do Garla Vinlanda, i do Astrei, która siedzi na końcu jaskini.
418

Kiedy zabijesz Garla, podejdź do Astrei, która siedzi na końcu groty. Po krótkiej rozmowie, zniknie, przekazując ci swoją duszę. Nie zapomnij odblokować klińca, gdyż wówczas zdobędziesz Pierścień szczerej modlitwy i Czystej krwi duszę demona.

Następnie: Demon's Souls - Wieża Króla (1-4): niebieski smok

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Ołtarz Burz (4-3), boss: Król Burz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami