Cyberpunk 2077 - nowa aktualizacja eliminuje kolejne bugi

Aktualizacja: Patch dostępny też na PC.

  • Cyberpunk 2077 otrzymał kolejną aktualizację, choć na razie tylko na konsolach
  • Wyeliminowano szereg błędów, w tym bug ze śledzącą gracza postacią
  • Poprawiono ostrość obrazu przy niektórych efektach graficznych

Aktualizacja: Patch 1.05 pojawił się na PC. W wersji gry dystrybuowanej za pomocą GOG do pobrania jest około 9 GB danych, ale w związku z faktem, że aktualizacja podmienia dużą część plików, na czas ściągania i instalacji trzeba zarezerwować na dysku 70 GB wolnego miejsca.

Oryginalna wiadomość: Zgodnie z obietnicą, CD Projekt opublikował kolejną aktualizację Cyberpunk 2077. Patch dostępny jest na razie tylko na konsolach, ale wkrótce powinien pojawić się również na PC.

Wersja oznaczona numerem 1.05 naprawia szereg błędów, które utrudniały lub uniemożliwiały wykonywanie zadań. Przykładowo w misjach „Bilet wstępu” i „Skok na głęboką wodę” postać Jackiego już nie znika, a w pierwszej z wymienionych Dum Dum nie podąża za V - o tym bugu pisaliśmy kilka dni temu.

Pełna lista zmian zawiera również udoskonalony czas reakcji przeciwników kryjących się za osłonami w czasie walki, a także zmodyfikowaną liczbę strzałów niezbędnych do wyeliminowania cywili w starciach dystansowych.

Są też poprawki graficzne - usunięto problem z nachodzącymi na siebie elementami interfejsu, a w zadaniu „Daleko od domu” usta V nie pozostają już otwarte po wejściu do śluzy. Ponadto w kilku misjach NPC-e nie blokują się w tak zwanej pozie T, barwy w trybie HDR są nieco cieplejsze, a po sesji braindansu nie można już utknąć w widoku z trzeciej osoby bez głowy.

Do tego kolejne ulepszenia stabilności. Na konsolach zaś udoskonalono ostrość przy włączonej aberracji chromatycznej i ziarnie filmowym, co powinno podnieść jakość wyświetlanego obrazu. Poza tym wyeliminowano bugi występujące tylko na platformach PlayStation i Xbox.

Są także poprawki dedykowane wyłącznie PC. Zoptymalizowano działanie gry na niektórych procesorach AMD Ryzen i usunięto służącą do używania kodów i modyfikowania produkcji konsolę debugową, by uniemożliwić włączenie funkcji, które mogłyby zawiesić tytuł lub blokować zadania.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami