Control trafi na PS5 i Xbox Series X/S w lutym - z dwoma trybami i ray tracingiem

Wersja pudełkowa ukaże się jednak później.

  • Control na PS5 i Xbox Series X/S zadebiutuje 2 lutego
  • Gra zaoferuje obsługę ray tracingu

Firma 505 Games i studio Remedy Entertainment poinformowały, że strzelanka Control na PS5 i Xbox Series X/S zadebiutuje 2 lutego 2021 roku.

We wspomnianym terminie gra ukaże się jednak tylko w wersji cyfrowej. Edycja pudełkowa trafi do sprzedaży miesiąc później - 2 marca. Na razie opublikowano krótki teaser ulepszonego wydania pozycji.

Produkcja na nowych konsolach zaoferuje dwa tryby działania: wariant wydajnościowy pozwoli na rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, a graficzny umożliwi zabawę w 30 FPS, ale z włączonym ray tracingiem, czyli śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym.

Nie jest to jasne, ale najprawdopodobniej wspomniane opcje będą różniły się również rozdzielczością. Nie wiadomo jednak, czy z obu skorzystamy także na Xbox Series S, czyli słabszym i tańszym modelu platformy Microsoftu.

Control na PS5 i Xbox Series X/S ukaże się w wydaniu Ultimate, w skład którego wejdzie nie tylko sama gra, ale i wszystkie DLC. Posiadacze oryginalnej wersji nie otrzymają jednak darmowego upgrade'u na nowsze urządzenia, co wywołało wiele kontrowersji wśród graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami