Cyberpunk 2077 - więcej fps: jak poprawić wydajność na procesorach AMD

Kilka dodatkowych fpsów, brak spadków ilości klatek animacji.

Premiera gry Cyberpunk 2077 okazała się nieprzyjemnym wydarzeniem dla posiadaczy konsol mijającej już generacji. Sytuacja nie wygląda różowo także w przypadku graczy wersji pecetowej, szczególnie z komputerami wyposażonymi w procesory firmy AMD. Na tej stronie przedstawiamy prosty trik, który pozwoli ustabilizować licznik klatek na sekundę - a u niektórych użytkowników z pewnością zyskać kilka dodatkowych fpsów.

Uwaga - sposób ten zakłada ingerencję w plik Cyberpunk2077.exe Z tego też powodu czynności te należy wykonywać na własną odpowiedzialność, a przed wszystkim po prostu utworzyć kopię pliku. Co więcej, sposób zdaje się działać wyłącznie w wersji na platformę GOG.

W pierwszej kolejności musisz pobrać narzędzie HxD, będące edytorem heksadecymalnym (szesnastkowym). Po pobraniu uruchom edytor, kliknij w przycisk Otwórz (1) lub wciśnij kombinację CTRL + O, a następnie zlokalizuj plik Cyberpunk2077.exe Jego przykładowa ścieżka to: C:\Cyberpunk 2077\Cyberpunk 2077\bin\x64

112_cyberpunk_2077_wiecej_fps_poparwic_wydajnosc_procesor_amd

Zaznacz wspomniany plik i potwierdź przyciskiem Otwórz (2) widocznym u dołu ekranu. W oknie programu wyświetlą się ciągi znaków i cyfr gdzie zaaplikujemy wspomnianą poprawkę.

113_cyberpunk_2077_wiecej_fps_poparwic_wydajnosc_procesor_amd

W tym celu wciśnij kombinację klawiszy CTRL + F, kliknij w zakładkę Wartości Hex (3), a następnie w pole wyszukiwania (4) wklej tę wartość: 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08. Wszystko potwierdź klikając w przycisk Ok (5).

114_cyberpunk_2077_wiecej_fps_poparwic_wydajnosc_procesor_amd

Wyszukany i zaznaczony (6) zostanie właśnie ten ciąg cyfr i znaków. Zaznacz teraz i skopiuj drugi ciąg: EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 Najlepiej jest zaznaczyć go myszką i po prostu wcisnąć kombinację klawiszy CTRL+C. Wróć teraz do programu HxD, kliknij prawym przyciskiem myszy na wyszukany przez ciebie wcześniej ciąg i z wyświetlonej listy kliknij w Wklej przez nadpisanie (7).

115_cyberpunk_2077_wiecej_fps_poparwic_wydajnosc_procesor_amd

Teraz pozostało już tylko zapisać plik (na przykład poprzez kombinację CTRL+S), zamknąć program i uruchomić grę. Opisana wyżej poprawka sprawia, że gra wykorzysta więcej rdzeni i wątków procesora AMD - przez co gra powinna działać stabilniej, a w niektórych przypadkach można liczyć też na wzrost ilości fpsów.

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami