Cyberpunk 2077 - nowy mod usprawnia i rozbudowuje sterowanie

Dodatkowe opcje.

  • Powstał mod, który zmienia sterowanie
  • Dodano funkcję powolnego spaceru i osobny przycisk do uników

Jeden z fanów Cyberpunk 2077 przygotował mod, który usprawnia i rozbudowuje sterowanie w grze.

Modyfikację pobrać można za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods, gdzie znajduje się również instrukcja instalacji w języku angielskim. Projekt przetestowano na grze z patchem 1.04 w wersji Steam, ale niewykluczone, że działa też w wydaniu GOG.

Mod dodaje opcje powolnego spacerowania i jazdy z niższą prędkością, które są przypisane do lewego CTRL. Jednocześnie wyłączono powiązaną dotychczas ze wspomnianym klawiszem funkcję kucania, choć nadal dostępna jest pod C.

Usunięto także możliwość wykonywania uniku poprzez podwójne wciśnięcie przycisku kierunku. W zamian wprowadzono osobny klawisz do uników, domyślnie zintegrowany z czwartym przyciskiem myszy.

To nie wszystko, ponieważ dodano funkcję przewijania listy kwestii dialogowych kółkiem myszy oraz zatwierdzania wypowiedzi spacją, choć w związku z tym w trakcie prowadzonych rozmów nie można skakać.

Mod powstał poprzez modyfikację dwóch plików konfiguracyjnych. Autor projektu tłumaczy, że użytkownicy mogą własnoręcznie zmienić klawiszologię (na przykład pozostawiając opcję kucania przypisaną do lewego CTRL), ale należy to robić na własną odpowiedzialność.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami