Cyberpunk 2077 na ultraniskich ustawieniach działa nawet na słabym PC

Ze zintegrowaną kartą graficzną.

  • Wideo prezentuje grę poniżej ustawień minimalnych
  • Produkcję udało się uruchomić w 30 FPS na bardzo słabym sprzęcie

LowSpecGamer, który zajmuje się sprawdzaniem, jak mocno można obniżyć ustawienia graficzne w różnych grach, wziął na warsztat Cyberpunk 2077. Dzięki modyfikacji plików udało się uruchomić produkcję na procesorze AMD Athlon 3000G ze zintegrowaną kartą graficzną.

Autor materiału obniżył statyczne skalowanie rozdzielczości do 20 proc., wyłączył większość cieni, włosy wszystkich postaci, ruch ust podczas rozmów i globalną iluminację.

Trzeba przyznać że końcowy efekt nie wygląda najlepiej, a podczas walki właściwie trudno zorientować się, co dzieje się na ekranie, ale poprawa wydajności jest oczywiście znacząca. Na PC ze wspomnianym procesorem i 8 GB RAM udało się uzyskać nawet 30 FPS w rozdzielczości 1080p.

cyberpunk_2077_na_slabym_pc_1
Podczas walki klatki nieco spadały

LowSpecGamer zaznacza, że Cyberpunk 2077 nie ma tylu opcji „ręcznego” obniżania jakości grafiki w plikach gry, co chociażby Wiedźmin 3. Użytkownikom słabszych komputerów zaleca więc cierpliwość - społeczność moderów już pracuje nad odpowiednimi narzędziami.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami