Gran Turismo 7 na PS5 otrzyma auto zaprojektowane przez Jaguara

Elektryczny samochód.

  • Jaguar zaprezentował auto, które pojawi się w Gran Turismo 7
  • Samochód wyposażony jest w napęd elektryczny

Firma Jaguar zaprezentowała Vision Gran Turismo SV - samochód, który przygotowano specjalnie z myślą o powstającym Gran Turismo 7 na PS5.

Jak pisze serwis Mothor Authority, pojazd jest elektrycznym autem, który do stu kilometrów na godzinę rozpędza się w 1,65 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 410 km/h. Wóz wyposażono czterosilnikowy napęd elektryczny o łącznej mocy 1877 KM. Moment obrotowy to zaś 3360 Nm.

gran_turismo_7_koncept_jaguar
Vision Gran Turismo SV

Maszyna - następca wersji przygotowanej dla Gran Turismo Sport - wyróżnia się między innymi niskim nadwoziem. Wygląd nawiązuje do takich samochodów, jak C-Type, D-Type, XJR-9 i XJR-14. Vision Gran Turismo SV jest długi na 5,54 metry, a całość bazuje na korpusie z kompozytu.

Jaguar przygotował rzeczywisty model wozu, ale wyłącznie do celów testowych - pojazd nie trafi do masowej produkcji i sprzedaży. Auto zawita jednak do kolejnej odsłony cyklu wyścigowego od studia Polyphony Digital.

Producent podkreśla, że samochód pojawi się w Gran Turismo 7 w 2021 roku, co pokrywa się z przekazywanymi wcześniej informacjami od Sony na temat daty premiery produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami