Football Coach to pierwsza gra współtworzona przez Roberta Lewandowskiego. Jest zwiastun

Piłka nożna okiem trenera.

  • Jest trailer gry, w opracowaniu której pomaga Robert Lewandowski
  • Football Coach zadebiutuje w 2022 roku
  • Piłkarz wraz z PlayWay i Rafałem Cymermanem założyli spółkę

Robert Lewandowski, przy współpracy z polską grupą PlayWay oraz Rafałem Cymermanem, założył spółkę RL9Sport Games. Studio już zaprezentowało swoją pierwszą produkcję - Football Coach the Game, w którym wcielimy się w trenera drużyny piłkarskiej.

Rafał Cymerman to twórca pierwszego polskiego menadżera futbolowego z 1995 roku - Liga Polska Manager 95. Jest prezesem RL9Sport Games i nadzoruje produkcję Football Coach.

Robert Lewandowski pełni rolę merytorycznego konsultanta. „Już wkrótce wprowadzę was do mojego świata piłki nożnej. Moje doświadczenia boiskowe i tajemnice warsztatu pracy trenerów odkryjecie w naszej grze. Ta gra będzie gwarantowała emocje jak bramka w dziewięćdziesiątej minucie” - czytamy na stronie projektu.

Podczas zabawy zajmiemy się sprowadzaniem zawodników, ustalaniem taktyki i planu treningowego, ale także „zarządzaniem atmosferą w szatni i relacjami z piłkarzami”. W trakcie meczu pokierujemy trenerem, reagując na wydarzenia na boisku.

Za przebieg spotkań odpowiada „oparty na sztucznej inteligencji silnik meczowy 3D, wraz z realistycznymi animacjami utworzonymi przy użyciu technik motion-capture z udziałem Roberta Lewandowskiego”.

robert_lewandowski_gra_2
Nietęga mina sędziego podkreśla, że nie spodobało mu się zachowanie trenera

Football Coach położy nacisk na rozgrywkę sieciową - zabawę w ligach regionalnych, krajowych i światowych. Gra zadebiutuje w 2022 roku. Początkowo trafi na PC i urządzenia mobilne, a potem konsole.

Źródło: Strefa Inwestorów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami