Sony, Microsoft i Nintendo łączą siły, by granie online było bezpieczniejsze

Wspólna inicjatywa producentów konsol.

  • Producenci konsol pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa w grze online
  • Celem jest ochrona najmłodszych graczy
  • W planach narzędzia i informacje dla rodziców

Sony, Microsoft i Nintendo opublikowali wspólne oświadczenie, w którym zadeklarowali podjęcie działań, mających na celu stworzenie dla najmłodszych osób bezpiecznych warunków do grania po sieci.

„Wierzymy, że granie jest dla ludzi w każdym wieku, w tym dla najmłodszych i najbardziej narażonych. Technologia umożliwia fascynującą rozrywkę i chcemy mieć pewność, że te doświadczenia, zwłaszcza dotyczące interakcji z innymi, są pozytywne i pełne szacunku” - napisano w komunikacie.

Działania oparto o trzy filary: prewencję, współpracę i odpowiedzialność. W ramach pierwszej firmy przekażą rodzicom informacje i narzędzia pozwalające dostosować rozgrywkę do potrzeb dzieci. Zamierzają również promować wspomniane rozwiązania w różnych kanałach komunikacji i inwestować w technologię, która pomoże powstrzymać niewłaściwe zachowania.

microsoft_sony_nintendo_komunikat
Współpraca trzech gigantów

Drugi obszar to współpraca z branżowymi organizacjami, deweloperami, ustawodawcami i ekspertami w celu tworzenia oraz rozwijania inicjatyw chroniących użytkowników w grze online. W planach są także wspólnie prowadzone badania.

Producenci konsol przekonują, że wraz z agencjami pokroju PEGI i ESRB upewnią się, by produkcje otrzymywały odpowiednie klasyfikacje wiekowe. Chcą też promować właściwe zachowania wśród graczy.

W ramach odpowiedzialności firmy ułatwią graczom zgłaszanie akcji łamiących regulaminy konsolowych platform, podkreślają także, że naruszenia ukarzą ograniczeniem dostępu do poszczególnych usług. Zaznaczają również, że współpracują z lokalnymi organami ścigania, którym raportowane są niezgodne z prawem działania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami