OpenCritic umieścił ostrzeżenie przy Cyberpunk 2077 - zarzuca twórcom manipulację

Chodzi o wersje na PS4 i Xbox One.

  • OpenCritic skrytykował działania CD Projekt Red
  • Serwis zarzuca studiu manipulację poprzez ukrycie Cyberpunk 2077 w wersjach na PS4 i Xbox One

Gromadzący opinie i recenzje serwis OpenCritic zarzuca CD Projekt Red zatajenie stanu technicznego Cyberpunk 2077 w wersjach na poprzednią generację konsol oraz wprowadzanie graczy w błąd.

„Zespół OpenCritic i kilku krytyków podejrzewa, że deweloperzy intencjonalnie ukryli stan gry na Xbox One i PS4, między innymi poprzez zabronienie używania własnych nagrań w recenzjach wideo oraz rezygnację z wysyłania wspomnianych wersji do recenzji” - czytamy w ostrzeżeniu na podstronie Cyberpunk 2077. To pierwszy taki komunikat w historii serwisu. OpenCritic twierdzi, że notatka zostanie usunięta dopiero w lutym.

cyberpunk_2077_oszustwo_2
Tego powiadomienia nie da się przeoczyć. Źródło: OpenCritic

To nie wszystko - serwis opublikował też wczoraj artykuł zatytułowany „Wiedzieli, że to, co robią, jest złe. Ale CD Projekt Red i tak oszukał konsumentów”. W tekście czytamy, że polskie studio „najprawdopodobniej celowo przedstawiło swój produkt w sposób zakłamany”.

„Zrobili to, wiedząc, że bugi, które mogłyby się pojawić w nagraniu, byłyby tak rażące, że wiele osób zrezygnowałoby z preordera (...). Zrobili to, wiedząc, że wiele mediów zazwyczaj nie publikuje recenzji po raz drugi (...). Wiedząc, że konsumentom bardzo trudno jest dziś zwrócić grę (...). Wiedząc, że w recenzjach zazwyczaj nie porusza się kwestii platform”.

„Zrobili to, wiedząc, że czynią źle. To oszustwo, egoizm i wyzysk”.

CD Projekt Red wydał wczoraj oświadczenie, w którym przeprosił za sytuację i zapowiedział prace nad naprawą gry w przeciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (34)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (34)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami