Brytyjscy politycy chcą zakazania odsprzedaży konsol po zawyżonych cenach

Reakcja na sytuację z PS5 i Xbox Series X/S.

  • Grupa brytyjskich polityków wpadła na pomysł zakazania handlu konsolami po zawyżonych cenach
  • Prawo miałoby dotyczyć także części komputerowych
  • Przepisy zdelegalizowałyby używanie botów

Politycy z Wielkiej Brytanii chcą ustanowienia prawa, które zakazałoby odsprzedawania konsol i podzespołów komputerowych po mocno zawyżonych cenach.

Pomysł jest zapewne reakcją na przypadek PS5, Xbox Series X/S i kart GeForce RTX z serii 3000. Internetowi handlarze masowo skupują urządzenia, by później oferować produkty znacznie drożej. Niedawno głośno było o grupie CrepChiefNotify, której członkowie chwalili się przejęciem tysięcy egzemplarzy sprzętów.

Jak pisze serwis VGC, sześciu członków Szkockiej Partii Narodowej przedstawiło wniosek, który wzywa brytyjski parlament do debaty na temat ustawy „zakazującej odprzedaży konsol i komponentów komputerowych po cenach znacznie przewyższających poziom ustalony przez producenta”. Pod dokumentem podpisało się łącznie dziewięciu posłów z Wielkiej Brytanii.

Zaprezentowana propozycja zakłada też zdelegalizowanie możliwości sprzedawania produktów nabytych z pomocą botów, czyli programów, które bardzo często używane są w procederze masowego skupywania urządzeń.

Autorzy wniosku podkreślają, że „nowe konsole i podzespoły komputerowe powinny być dostępne dla wszystkich klientów w cenie nie wyższej niż zalecanej przez producenta, a nie przejmowane hurtowo z użyciem automatycznych botów i z ominięciem limitów narzuconych przez sprzedawcę”.

Wnioskodawcy tłumaczą, że nowe prawo uniemożliwi „pozbawionym skrupułów handlarzom osiąganie ogromnych zysków kosztem prawdziwych graczy i użytkowników komputerów”.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami