Returnal z nietypowym sterowaniem na DualSense

Ciekawy pomysł czy zbędne utrudnienie?

  • W Returnal aby przycelować z broni, należy do połowy nacisnąć L2
  • To jednak ustawienie domyślne, można je zmienić

Jak wiele pozostałych tytułów first-party od Sony, Returnal skorzysta z funkcji kontrolera DualSense na PS5. Wydawca poinformował, jak w grze będą działać adaptacyjne spusty.

Wciśnięcie L2 do połowy będzie odpowiadać za przycelowanie z broni, natomiast pełne naciśnięcie L2 aktywuje alternatywny tryb strzału broni - z równoczesnym przymierzeniem.

To dość nietypowy pomysł, bo większość graczy jest przyzwyczajona do szybkiego, mocnego przyciskania lewego triggera w przygotowaniu do strzału. Można się domyślić, że nauka korzystania z przyrządów celowniczych w Returnal będzie wyzwaniem.

Studio Housemarque uspokaja jednak, że w opcjach pojawi się możliwość zamiany miejscami punktów naciskowych na L2. Deweloperzy zaznaczają też, że za strzał zawsze odpowiada przycisk R2.

Returnal zadebiutuje 19 marca, tylko na PS5. To gra akcji łącząca między innymi gatunki roguelike i bullet hell. Główna bohaterka trafia na niebezpieczną planetę, przy czym jest uwięziona w pętli czasowej - po każdej śmierci odradza się, tracąc większość zebranego ekwipunku.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami