EA wyprzedza Take-Two w wyścigu o Codemasters

Zwycięzca może być tylko jeden.

  • Take-Two zamierzało kupić Codemasters, ale EA zaproponowało większą sumę
  • Wydawca GTA może jeszcze przebić ofertę

Electronic Arts najprawdopodobniej kupi Codemasters, dewelopera i wydawcę gier wyścigowych. EA przebiło wcześniejszą stawkę Take-Two - 994 milionów dol. - proponując sumę 1,2 miliarda dol.

Zarząd Codemasters już zaakceptował ofertę, studio czeka teraz na opinię inwestorów. Electronic Arts spodziewa się sfinalizowania umowy w pierwszym kwartale 2021 roku.

Teoretycznie Take-Two może przygotować kontrofertę, ale najprawdopodobniej tak się nie stanie. Kapitalizacja giełdowa wydawcy serii GTA jest w przybliżeniu o połowę mniejsza niż EA - to odpowiednio 21,8 miliardów dol. i 39,9 miliardów dol.

Codemasters jest odpowiedzialne między innymi za serie F1, Dirt czy Grid. Dołączenie do EA oznaczałoby skorzystanie z marketingowych, wydawniczych i związanych z licencjami możliwości giganta.

„Zarząd Codemasters wierzy, że firma skorzystałaby na wiedzy, zasobach i globalnej skali EA, zarówno ogólnie, jak i w kontekście sektora wyścigowego” - powiedział prezes studia, Gerhard Florin.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami