Demon's Souls - jak korzystać z cudów i zdobyć zaawansowane cuda

Wszystko o cudach. Jak zdobyć talizman.

Cuda, w odróżnienia od magii, mają charakter defensywny. Dzięki nim możemy chronić się przed negatywnymi efektami, regenerować zdrowie czy lepiej bronić się przed przeciwnikami, a nawet szybko wrócić do Spójni bez utraty dusz. Lista cudów jest długa - każdy gracz znajdzie dla siebie zaklęcia, które będą mu odpowiadać.

368

Aby korzystać z cudów należy się ich najpierw nauczyć. W Spójni znajdziesz postacie, które ci to umożliwią. Niemal od początku gry w tym miejscu będzie przebywał Boski uczeń, który uczy podstawowych cudów. Później, mniej więcej w drugiej połowie gry, możesz uratować Świętego Urbana, który może przekazać ci bardziej zaawansowaną wiedzę (lepsze cuda).

Na stronie: Demon's Souls - Święty Urban: gdzie odnaleźć, zaawansowane cuda opisujemy, gdzie szukać tej postaci i jak sprowadzić do Spójni Świętego Urbana.

Aby korzystać z cudów należy:

385
  • nauczyć się cudów - u Boskiego ucznia lub Świętego Urbana kupujemy cuda (za dusze lub dusze bossów);
  • dostroić cuda - tę czynność również wykonany u Boskiego ucznia czy Świętego Urbana. Twoja postać posiada określoną pamięć na cuda (1). Każdy cud zajmuje w pamięci jedno lub dwa miejsca (2). Nie możesz nauczyć się więcej cudów, niż wynosi jego maksymalna wartość. Pamięć na cuda można powiększać, inwestując w odpowiednią cechę, czyli Wiarę.
  • zdobyć i wyekwipować w lewej lub prawej ręce talizman. Niektóre klasy posiadają ten przedmiot od początku gry, a inne muszą go zdobyć.

Jeśli nauczyliśmy się cudu i go dostroiliśmy, a w prawej lub lewej ręce nasza postać trzyma talizman, należy wybrać odpowiedni cud (górna strzałka) i wcisnąć R1 lub L1, w zależności od tego w jakiej ręce trzymamy talizman.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze talizmanu, a nie wiesz gdzie go poszukać, odwiedź Czeluść Deprawacji w Dolinie Bluźnierstwa. Na podanej stronie, w punkcie 5., wskazaliśmy dokładne miejsce, w którym odnajdziesz ten przedmiot.

Poprzednio: Demon's Souls - magia, czary: jak używać

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami