Demon's Souls - inwazja, inny gracz: co robić, jak wyłączyć

Co robić, gdy czerwony gracz napadnie nasz świat.

Demon's Souls posiada moduł sieciowy, który pozwala na rozgrywkę wieloosobową, która cechuje się różnorakimi trybami. Możesz bowiem pomóc w pokonywaniu bossów, stać się najeźdźcą, który napada światy innych graczy czy poprosić innych o pomoc w pokonaniu trudnego przeciwnika. Niestety możemy stać się również ofiarą inwazji, gdy inny gracz zaatakuje nas w naszym świecie.

Jeśli inny gracz napadnie na nasz świat, pojawi się wymowny komunikat na ekranie, a po chwili pojawi najeźdźca - łatwo go rozpoznasz, będzie miał bowiem mocną, czerwoną poświatę i pasek życia, a nad jego głową pojawi się jego nazwa .

390

Musisz liczyć się z tym, że twój przeciwnik może być od ciebie dużo silniejszy lub słabszy, więc każda taka walka będzie miała inny przebieg. Starcia są zazwyczaj niezbalansowane, gdyż serwer nie dobiera graczy pod względem podobnego poziomu duszy.

Podczas inwazji nie można opuścić tego trybu. Nie zadziała żaden kamień, przedmiot czy cud, który umożliwiałby na szybki powrót do Spójni. Musisz stoczyć pojedynek, chyba że... wyłączysz grę, ale nie jest to rozwiązanie, które przystoi łowcom demonów. Dopiero porażka lub zwycięstwo doprowadzi do tego, że najeźdźca opuści nasz świat.

Poniżej przedstawiamy opcje, które wpływają na włączanie, minimalizowanie lub wyłączanie funkcji sieciowych związanych z napadaniem na nasz świat.

389
  • Włączanie lub wyłączenie funkcji sieciowych odbywa się w menu głównym gry. Przejdź do Ustawień, wybierz kartę Sieć i wybierz odpowiednią opcję: Online (włączone funkcje sieciowe) lub Offline (wyłącznie funkcji sieniowych).
  • Możesz zostać napadnięty tylko w formie cielesnej. Jeśli więc jesteś duchem, czyli twój pasek zdrowia nie może zostać wypełniony, to inny gracz nie może przeprowadzić inwazji na twój świat.

Warto pamiętać, że wyłączając opcje gry sieciowej, nie zostaniemy napadnięci przez innego gracza, ale też sami nie możemy dołączyć do rozgrywki, by pomóc komuś pokonać bossa lub żeby ktoś nam pomógł zlikwidować demona.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - dusza arcydemona, Wewnętrzny dziedziniec: jak przejść przez mgłę za Rycerzem z wieży

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami