Cyberpunk 2077 - wszystkie zakończenia, epilogi, różnice

Jak aktywować różne finały.

Uwaga: na tej stronie znajdziecie, rzecz jasna, spoilery dotyczące wszystkich możliwych zakończeń historii w Cyberpunk 2077. Jeśli wszedłeś tu przypadkiem, zawróć.

Scenarzyści i deweloperzy z CD Projekt Red przygotowali w sumie 5 zakończeń Cyberpunka 2077 - choć tylko 4 epilogi. Poniżej opisujemy, jak osiągnąć każdy rodzaj finału. Zaznaczymy też, jakie wątki poboczne do wykonania są niezbędne (jeśli w ogóle są konieczne) do osiągnięcia danego zakończenia.

Zakończenia gry

Drogę do finału wybieramy ostatecznie w misji Komu bije dzwon. To właśnie podczas tego zadania, kiedy Misty zostawia nas na dachu, żebyśmy spokojnie pomyśleli, rozmawiamy z Johnnym i wybieramy, jak spróbujemy osiągnąć cel.

zakonczenia1

Pierwsze i domyślne zakończenie nie wymaga spełnienia żadnych warunków. Związane jest z Hanako - musimy jej zaufać i skorzystać z oferty jej pomocy. Prowadzi to do epilogu, w którym V ląduje w szpitalu na stacji kosmicznej, a następnie otrzymuje wybór. Może zostać zgrany na czip, jak Johnny, lub wrócić na Ziemię ze świadomością, że po kilku miesiącach zginie.

Drugie zakończenie wymaga ukończenia wcześniejszych misji pobocznych związanych z Panam, a konkretnie misji Właściwy moment. Jeśli to zrobiliśmy, na balkonie będziemy mogli wybrać opcję skorzystania z pomocy Panam i nomadów. Ta ścieżka prowadzi do dwóch możliwych epilogów:

  • Jeśli w Mikoshi zejdziesz do studni, to Johnny zostanie w cyberprzestrzeni, a V zamieszka z nomadami
  • Jeśli będąc w Mikoshi przejdziesz przez most z Alt, to V zostanie w cyberprzestrzeni, a Johnny przejmie jego ciało

Trzecie zakończenie wymaga ukończenia wątku pobocznego związanego z Rogue, a konkretnie misji W starym kinie. Możemy wtedy skorzystać z pomocy Rogue i zdecydować się na to w misji Komu bije dzwon. Ta ścieżka też prowadzi do dwóch epilogów, w podobny sposób, co ścieżka Panam:

  • Jeśli zejdziesz do studniu w Mikoshi, V zostanie w cyberprzestrzeni, a Johnny wróci do Night City
  • Jeśli przejdziesz przez most, V wróci do Night City i zostanie jedną z nowych legend miasta

Do jednego z dwóch podobnych epilogów, co opisane powyżej w ścieżkach Panam i Rogue, prowadzi też ukryta ścieżka - wymaga podjęcia w rozmowie z Johnnym w misji Komu bije dzwon takich opcji dialogowych, by V zdecydował(a) się na samotny atak na siedzibę Arasaki i dotarcie do Mikoshi. Robimy wtedy wszystko sami, bez pomocy innych.

To wyjątkowo trudna ścieżka, wymagająca najlepszego sprzętu w grze. Co więcej, nie pozwala zapisywać gry. Jeśli zginiemy, od razu zobaczymy napisy końcowe.

Czwarte zakończenie jest najkrótsze. Podczas rozmowy z Johnnym na dachu nad sklepikiem Misty musisz - po wstępnym wybraniu jednej ze ścieżek - wybrać opcję „Możemy też dać sobie z tym spokój” i wyrzucić tabletki. Doprowadzi to po prostu do śmierci V i napisów końcowych.

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami