Cyberpunk 2077 - ręka Johnny'ego Silverhanda to teraz prawdziwa proteza

Pacjenci otrzymają ją w 2021 roku.

  • Powstają protezy wzorowane na ramieniu Johnny'ego Silverhanda
  • To efekt współpracy CD Projekt Red, Microsoftu i organizacji non-profit
  • Pacjenci otrzymają protezy w 2021 roku

W wyniku współpracy amerykańskiej organizacji Limbitless Solutions, Microsoftu i CD Projekt Red, powstają prawdziwe protezy przedramion, wzorowane na cybernetycznej kończynie Johnny'ego Silverhanda z Cyberpunk 2077.

Bioniczne protezy zostaną przekazane pacjentom w potrzebie, którzy wezmą udział w testach klinicznych w 2021 roku. Nie wiadomo jednak, ile sztuk wyprodukuje wspomniana organizacja.

W materiale Limbitless Solutions prezentuje skomplikowany proces powstawania protezy i krótko opowiada o funkcjonalności urządzenia. Ramię jest w stanie nie tylko chwytać przedmioty, ale też wykonywać gesty.

- Łączymy nasze protezy z ludzką ekspresją, i to pomaga pacjentom lepiej odnaleźć się w życiu - tłumaczy Remy Marasa, przedstawicielka organizacji.

cyberpunk_2077_proteza_2
Efekt końcowy

To nie pierwsza proteza inspirowana grą. W listopadzie Konami ogłosiło współpracę z firmą Open Bionics, która przygotowała prawdziwe bioniczne ramię Venom Snake'a z Metal Gear Solid 5.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami