Pracownicy CD Projektu dostaną premie bez względu na oceny Cyberpunk 2077 - raport

Zmieniono zasady po problematycznej premierze.

Wbrew wcześniejszym planom, CD Projekt zamierza wypłacić pracownikom premie za Cyberpunk 2077 nawet, jeżeli oceny gry nie będą odpowiednio wysokie - wynika z informacji Jasona Schreiera z serwisu Bloomberg.

Dziennikarz wszedł w posiadanie e-maila, którego szef polskiego studia - Adam Badowski - rozesłał deweloperom. W wiadomości stwierdził, że postanowiono zmienić zasady przyznawania bonusów za najnowszą produkcję zespołu.

„Początkowo mieliśmy system bonusów, który koncentrował się na ocenach gry i dacie premiery, ale po przeanalizowaniu sprawy uznaliśmy, że te wytyczne nie są sprawiedliwe w obecnej sytuacji. Nie doceniliśmy długości i złożoności procesu urzeczywistniania [projektu - red.], a wciąż zrobiliście, co w waszej mocy, by dostarczyć ambitną, specjalną produkcję” - napisał menedżer.

Według anonimowych rozmówców Schreiera - trzech obecnych i byłych pracowników CD Projektu - premie w warszawskiej firmie opierają się na żetonach (z wizerunkiem czerwonego ptaka z logo), które co miesiąc otrzymują najbardziej zasłużeni deweloperzy. Po ukończeniu i wydaniu tytułu, wymieniane są na bonusy.

W międzyczasie Marcin Iwiński - współzałożyciel CD Projektu - w rozmowie z Bloomberg TV przyznał, że jest zadowolony z wyniku, jaki gra osiągnęła na Metacritic. Obecnie średnia ocen wersji PC od recenzentów wynosi 90 proc. Gorzej jest jednak z notami od użytkowników, zwłaszcza w przypadku wydań konsolowych - są poniżej 3,0.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami