Demon's Souls - Yurt, Górna Latria: czy uwolnić z klatki

Konsekwencje związane ze uwolnieniem Yurta.

Przemierzając Górną Latrię, jedną z lokacji w regionie: Wieża Latrii, natrafisz na tajemniczą postać uwięzioną w klatce. Na tej stronie dowiesz się, gdzie znajduje się ta postać, a także jakie konsekwencje wydarzą się, jeśli zwrócisz jej wolność.

306

Kiedy dotrzesz do poziomu, gdzie znajdują się klatki (1), którymi zjedziesz na bagna, na prawo zobaczysz korytarz (2). Wykorzystaj go, by zeskoczyć niżej. W ten sposób dotrzesz do klatki, w której uwięziony jest Yurt (3).

308

Porozmawiaj z tą postacią, a dowiesz się od niej, że podobniej jak ty, poluje na demony. Jest to jednak kłamstwo. Yurt bowiem jest cichym zabójcą. Jeśli zwrócisz mu wolność, uda się do Spójni, by mordować postacie, które tam przebywają.

Pozostawianie go przy życiu jest więc nierozsądne. Yurt będzie po kolei zabijał ważnych NPC. Jeśli nie przerwiesz morderstw, to może nawet doprowadzić do tego, że nie będziesz mógł u żadnej postaci kupować czarów i dostrajać zaklęć.

309

Dlatego, kiedy spotkasz Yurta możesz:

  • w ogóle go nie uwalniać i zostawić w klatce. Niestety wówczas nie będziesz mógł skorzystać z jego klatki, którą mógłbyś zjechać na bagna. Możesz jednak skorzystać z Odłamka klińca, przedmiotu, dzięki któremu przeniesiesz się do Spójni, nie tracąc dusz. Jest to przedmiot, który leży na ziemi, niedaleko klatki Yurta.
  • uwolnić Yurta. Wówczas możesz skorzystać z windy i zjechać na bagna. Yurta natomiast możesz zabić na miejscu (jest to dosyć ryzykowane, gdyż walka możesz skończyć się upadkiem i śmiercią) lub w Spójni (nie zwlekaj jednak zbyt długo z odwiedzeniem Spójni, gdyż w innym razie Yurt może zacząć zabijać NPC).

Następnie: Demon's Souls - Święty Urban: gdzie odnaleźć, zaawansowane cuda

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - niebieski fantom (duch), Więzienie Nadziei: jak uratować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami