Producent Dead Space pracuje nad horrorem The Callisto Protocol

Premiera w 2022 roku.

  • The Callisto Protocol to nowa gra od studia kierowanego przez producenta Dead Space
  • Produkcja jest survival horrorem z akcją osadzoną w przyszłości
  • Gracze zmierzą się z potworami w futurystycznym więzieniu

Na gali rozdania nagród The Game Awards ujawniono The Callisto Protocol - debiutancką grę od studia Striking Distance, którym dowodzi Glen Schofield, czyli główny producent serii Dead Space. Tytuł ukaże się w 2022 roku.

Nowy projekt współtwórcy cyklu o nekromorfach opisywany jest jako „survival horror następnej generacji”. Akcję osadzono w 2320 roku na księżycu Jowisza zwanym Kalisto. Gracze będą musieli uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze i odkryć „przerażające tajemnice” placówki.

Nie przedstawiono zbyt wielu szczegółów o grze. Zaprezentowany zwiastun to animacja CGI, nie zawierająca fragmentów gameplayu. Materiał wskazuje jednak, że pojawią niebezpieczne stwory, które polują na więźniów - kreatury są najpewniej wspomnianymi sekretami.

Autorzy podkreślają, że tytuł jest grą single-player nastawioną na fabułę. Deweloperzy obiecują, że powstająca produkcja „wyznaczy nowe standardy grozy w interaktywnej rozgrywce”.

The Calisto Protocol zmierza na PC oraz bliżej niesprecyzowane konsole - najprawdopodobniej mowa o PS5 i Xbox Series X/S. Odpowiedzialne za projekt studio Striking Distance składa się ze 150 doświadczonych twórców.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami