Cyberpunk 2077 - jak zacząć, co robić na początku

Porady krok po kroku.

Na tej stronie doradzamy, jak zacząć swoją przygodę w Cyberpunk 2077 po wkroczeniu do Night City. Dowiesz się tu, czym warto się zająć, by lepiej przyswoić główne zasady gry i uprzyjemnić sobie rozgrywkę.

Rekomendujemy zajęcie się następującymi czynnościami:

  • Wykonaj przynajmniej kilka zadań głównych

Linia fabularna świetnie wprowadza w świat Cyberpunk 2077, nie tylko oswajając gracza z miastem, ale też ucząc go podstawowych mechanik, przy okazji umożliwiając ich natychmiastowe wypróbowanie.

Zalecamy jednak zaprzestanie na kilku zadaniach, aby nie zostać przytłoczonym przez misje w kolejnych dzielnicach. Wykonaj więc Ostatnia taka robota, Miasto snów, Pierwsza zasada Afterlife i Bilet wstępu.

  • Oswój się z aktywnościami pobocznymi

Nie wszystkie zadania w Cyberpunk 2077 mają tło fabularne. Warto sprawdzić kontrakty, zgłoszenia przestępstw, rozboje, podejrzenia przestępczości zorganizowanej czy podejrzenia cyberpsychozy. Te ostatnie wiążą się z walką z dość trudnymi przeciwnikami, więc możesz zostawić je na później.

  • Podejmij się kilku zadań pobocznych

Obok mieszkania V znajduje się kilka zadań pobocznych, dzięki którym lepiej zapoznasz się ze światem Night City i podstawowymi mechanikami. Te misje to między innymi Gdy patrzysz w otchłań, Prezent od T-Bug (za to otrzymasz darmowy Hack) i Satysfakcja gwarantowana.

cyberpunk_2077_co_robic_1
  • Kup pierwszy samochód

Niedługo po rozpoczęciu zabawy stracisz samochód w wyniku wypadku i pozostaniesz tylko z motocyklem Jackiego. Choć wkrótce odzyskasz auto, przez kilka godzin będziesz pozbawiony większego środka transportu. To dobry moment na kupno samochodu.

Pierwsze auto nie będzie zapewne imponujące, ale na piękne sportowe fury przyjdzie jeszcze czas. Na początku gry i tak nie miałbyś pieniędzy na ich kupno.

  • Znajdź odpowiednią broń i styl walki, który ci pasuje

Po szeregu wymienionych wyżej misji i aktywności zapewne będziesz miał już w ekwipunku sporo broni. Warto zdecydować się na rozwijanie postaci w kierunku obsługi tylko kilku ulubionych rodzajów, a nie wszystkich.

Możesz przykładowo inwestować punkty w obsługę ostrzy i broni krótkiej czy strzelb i ciężkich karabinów maszynowych. Podpowiedzi znajdziesz na naszej stronie o walce.

Zadecyduj też, czy wolisz się skradać, rozwijać poziom życia i pancerza, stać się hakarem, czy obrać inną ścieżkę. Dzięki temu łatwiej będzie ci decydować o inwestowaniu w Atrybuty i Atuty w drzewku umiejętności.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami