Problemy i błędy Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One - raport

Konsole nie dają rady.

  • Gracze borykają się z licznymi problemami technicznymi w Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One
  • Niektórzy nazywają produkcję niegrywalną, a działania CD Projekt Red niewybaczalnymi

Cyberpunk 2077 zadebiutował nie tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S, ale też poprzedniej generacji konsol. Nabywcy wersji na PS4 i Xbox One zgłaszają liczne problemy techniczne, przy czym najbardziej dokuczliwa jest niska płynność, a więc mało FPS.

Gracze doświadczają też jednak krytycznych błędów wymagających restartu, nieoczekiwanych zatrzymań gry, zamglonej grafiki, a także niepoprawnie załadowanych lub nagle pojawiających się obiektów czy postaci. Najciekawsze przypadki zgromadził Polygon.

„Ta gra jest jeszcze nieukończona. Okropnie zła optymalizacja na PS4, niektóre tekstury ładują się dopiero po 2-3 sekundach” - napisał sfrustrowany użytkownik Reddita w poście, który ma już ponad 17 tys. polubień. „Widzisz wielkie pudło, a potem ono zmienia się w samochód. Jestem zbyt zawiedziony, by kontynuować. Nie porównujcie tego nawet do Wiedźmina 3” - dodał.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze, wskazówki do rozgrywki, opis przejścia i wiele więcej

Poniżej kilka przykładów z Twittera, wraz z tłumaczeniami opisów:

„Wyobraźcie sobie stawanie w obronie tego. Cyberpunk 2077 to okropna gra. Nagranie z bazowego PS4”.

„To jest Cyberpunk 2077 na PS4. Szokująco rozczarowujący”.

„Naprawcie grę na bazowym PS4. 720p, co to ma być? Spadki płynności, zamazany obraz, crashe! Co jest, do cholery. Ta gra zrujnowała nasze doświadczenia i bez wątpienia jest to najgorsze doświadczenie w życiu”.

„Nie martwcie się, będziemy po prostu crunchować [pracować po godzinach - red.] przez kolejny rok, żeby to naprawić”.

„Hej, CD Projekt Red, może moglibyście wydać grę w odpowiednim stanie, zanim weźmiecie od nas pieniądze? Całkowicie zepsute na PS4, ciągłe rozrywanie obrazu, zamglona grafika i drastyczne spadki płynności podczas walki. To jest niedopuszczalne”.

Stan techniczny produkcji na bazowych konsolach poprzedniej generacji stał się tak popularnym tematem w sieci, że powstał już nawet pierwszy mem. Gracze publikują zdjęcia gier z PS1, PS2 lub Nintendo 64, za każdym razem dodając tę samą formułę: „To jest Cyberpunk 2077 - wersja 1.00 na PS4. Rozdzielczość spada poniżej 720p, a gra ładuje tekstury 20 sekund. Niewybaczalne. Niedokończone. Niegrywalne”.

Przypomnijmy - jeszcze pod koniec listopada CD Projekt przekonywał, że Cyberpunk 2077 działa „zaskakująco dobrze” na bazowych wersjach PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (52)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (52)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami