Usługa xCloud trafi na PC i iOS wiosną 2021 roku

Granie w "chmurze" na komputerach i urządzeniach mobilnych.

  • xCloud zmierza na PC i iOS
  • W listopadzie abonenci Xbox Game Pass zagrali w 3800 tytułów

Microsoft poinformował, że wiosną 2021 roku uruchomi xCloud - funkcję grania w tak zwanej „chmurze” - na PC z Windowsem i urządzeniach mobilnych z iOS. Dokładnego terminu startu jednak nie ujawniono.

Na sprzętach mobilnych Apple'a platforma zadziała wyłącznie poprzez przeglądarkę internetową. To efekt ograniczeń, które nałożyła firma z nadgryzionym jabłkiem w logo - koncern wymaga, by w sklepie AppStore gry oferowane w ramach usługi dostępne były jako osobne aplikacje.

Natomiast na komputerach osobistych z systemem Windows z xCloud będzie można korzystać za pośrednictwem zarówno przeglądarki, jak i programu Xbox.

Usługi używać mogą abonenci Xbox Game Pass Ultimate. Opcja zabawy w „chmurze” - gry są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane przez sieć do sprzętu odbiorcy - obecnie dostępna jest tylko na telefonach i tabletach z Androidem.

Informacje o uruchomieniu xCloud na kolejnych urządzeniach ujawniono we wpisie, w którym Microsoft podsumował 2020 rok i przedstawił wstępne plany na kolejny. W wiadomości ogłoszono, że w listopadzie zaangażowanie subskrybentów Xbox Game Pass było dwukrotnie wyższe niż rok wcześniej - zagrano łącznie w ponad 3800 tytułów.

Koncern z Redmond zaprezentował też kilka statystyk związanych z nowymi konsolami. W ramach programu Smart Delivery skorzystano z ponad 1,6 miliona darmowych upgrade'ów gier na Xbox Series X/S, a ponad 40 procent osób, które po raz pierwszy używały platformy amerykańskiej firmy, wybrało sprzęt w wersji S.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami