Cyberpunk 2077 - rozwój postaci

Jak zwiększyć statystyki i moc.

Cyberpunk 2077 to w dużej mierze RPG, a aspekt rozwoju postaci jest tu bardzo ważny. Przygodę rozpoczynasz jako skromny najemnik, ale później stajesz się potężnym hakerem lub wojownikiem.

Stronę podzieliliśmy na sekcje, abyś w przejrzysty sposób poznał wszystkie elementy rozwoju postaci w grze.

Poziom postaci, atrybuty, atuty i umiejętności

Wykonując zadania i misje w Cyberpunk 2077, regularnie podnosisz poziom postaci, co pozwala wydawać ci specjalne punkty na rozwój bohatera.

Do rozdysponowania masz punkty Atrybutów oraz Atutów. Atrybuty zwiększają bazowe statystyki postaci, a także odblokowują dostęp do kolejnych Atutów, czyli zdolności pasywnych i aktywnych.

cyberpunk_2077_rozwoj_postaci_1

Warto skupić się na kilku Atrybutach, na których zależy nam najbardziej, by stworzyć postać wykwalifikowaną w konkretnych dziedzinach.

Są jeszcze poziomy Umiejętności, które zwiększają biegłość V w konkretnych zadaniach, w miarę jak je wykonujemy. Przykładowo im więcej postać się skrada, tym jest w tym lepsza. Ostatecznie najwyższy poziom Umiejętności pozwala odblokować potężny Atut.

Skomplikowaną kwestię rozdawnictwa punktów tłumaczymy na naszej stronie o atrybutach, atutach i drzewku umiejętności.

Reputacja

Reputacja to kolejny poziom, opisujący twojego bohatera lub bohaterkę, niezależny od poziomu postaci. Im większa reputacja V, tym lepsze wyposażenie u sprzedawców jest dla ciebie dostępne.

cyberpunk_2077_rozwoj_postaci_2

Dodatkowo, postacią z wysoką renomą zaczynają interesować się respektowani fixerzy, czyli pośrednicy w zleceniach. Dzięki temu uzyskujesz dostęp do bardziej opłacalnych kontraktów.

Kwestię wzrostu tego atrybutu oraz dodatkowe informacje znajdziesz na osobnej stronie o reputacji.

Instalacja wszczepów

Wszczepy to implanty, które poszerzają zdolności ciała V, znacznie wpływają na styl rozgrywki, a nawet mogą uczynić z postaci żywą broń.

Dzięki wszczepom możesz przykładowo zwiększyć życie i pancerz V czy zwiększyć zadawane obrażenia.

cyberpunk_2077_rozwoj_postaci_3

Niektóre implanty bezpośrednio wpływają na zdolności bojowe - np. ostrza modliszkowe to broń wysuwająca się z ramion na zawołanie. Są też podręczne wyrzutnie rakiet, wzmocnienia nóg pozwalające wykonać podwójny skok i wiele innych.

Nie dość, że potężniejsze wszczepy zwiększają zdolności V, to implanty możesz jeszcze dodatkowo modyfikować, czyniąc je jeszcze przydatniejszymi.

Z opracowania na temat instalacji implantów dowiesz się, jak je zdobywać, instalować, zamieniać i modyfikować.

Lepsze bronie i ubrania

Uzyskiwanie dostępu do broni zadających większe lub szybsze obrażenia, a także ubrań z większym pancerzem lub innymi bonusami, to świetna metoda na rozwinięcie umiejętności bojowych postaci.

Przeglądając ekwipunek, szukaj zielonych strzałek, które wskazują, że dana broń zadaje więcej obrażeń na sekundę niż aktualnie trzymany przez ciebie model, lub że dany element garderoby ma większy pancerz.

cyberpunk_2077_rozwoj_postaci_4

Jeśli chodzi o oręż, do wyboru masz całą gamę broni białych, a także palnych typu Smart, Tech i Power.

Bronie i ubrania możesz dodatkowo modyfikować i instalować na nich dodatki, by zwiększyć ich skuteczność.

Lepsze Hacki, więcej pamięci

Jeśli w Cyberpunk 2077 stawiasz na karierę netrunnera - czyli hakera - to nieodłączonym elementem rozwoju postaci będzie dla ciebie uzyskiwanie lepszych haków, poprzez ich kupowanie lub wytwarzanie.

cyberpunk_2077_rozwoj_postaci_5

Zdecydowanie przyda się też zwiększenie pamięci cyberdecku, dzięki czemu będziesz mógł używać więcej Hacków w krótkim czasie.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami