Cyberpunk 2077 - naruszenie protokołu, bufor, matryca kodu

Minigra z hakowaniem i Demonami.

Jedną z metod hakowania w Cyberpunk 2077 jest Naruszenie protokołu, które wiąże się z koniecznością wzięcia udziału w minigrze hakerskiej. Na tej stronie poznasz jej zasady.

Zanim jednak do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się, czym jest Naruszenie protokołu.

Na tej stronie - skocz do sekcji:

Naruszenie protokołu - podstawy

Twoim celem w Naruszeniu protokołu jest instalacja Demonów na wrogim urządzeniu. Podczas gry hakerskiej możesz zainstalować jeden lub wiele Demonów - albo żaden, jeśli przegrasz.

Demony to po prostu różne rodzaje oprogramowania, które wywołują różne efekty. Oto przykłady:

 • obniżenie kosztu pamięci, który należy wydać na Hacki w okolicy obiektu, na którym wykonujemy Naruszenie protokołu
 • osłabienie przeciwników w okolicy
 • wyłączenie wieżyczek w okolicy
 • zapewnienie szansy na zdobycie Eurodolarów
 • zapewnienie szansy na zdobycie komponentów do wytwarzania przedmiotów

To od ciebie zależy, które Demony zainstalujesz - a przynajmniej spróbujesz zainstalować - podczas Naruszenia protokołu. Im cenniejszy efekt, tym trudniejsza instalacja.

Podczas jednego Naruszenia protokołu możesz zainstalować kilka Demonów na raz, jeżeli odpowiednio rozwiążesz minigrę hakerską. Musisz jednak uważać, bo zadanie ma limit czasowy.

W jaki sposób zainicjować Naruszenie protokołu, czyli instalację Demonów? Są na to dwa sposoby, wiążące się z innymi potencjalnymi efektami.

 • Zdalny - poprzez przeskanowanie obiektu i wybranie Hacka o nazwie Naruszenie protokołu (1). Możesz to wykonać na urządzeniach elektrycznych lub przeciwnikach
 • Dostępne efekty: obniżenie kosztu pamięci Hacków, osłabienie przeciwników, wyłączenie wieżyczek, itp.
cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_1
 • Fizyczny - poprzez wejście w interakcję z punktem dostępu (2), oznaczonym specjalną ikoną. Punkty dostępu możesz wykrywać łatwiej dzięki atutowi Rozszerzony interfejs sieciowy (3) w zakładce Naruszenie protokołu
 • Dostępne efekty: możliwość zdobycia Eurodolarów i komponentów do wytwarzania przedmiotów
cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_2

Jak zdobyć więcej Demonów, większy bufor

Nawet postać nierozwinięta pod kątem hakera ma podstęp do kilku świetnych Demonów, ale aby uzyskać ich więcej lub zwiększyć ich skuteczność, należy inwestować punkty atutów w zakładce Naruszenie protokołu (4) w atrybucie Inteligencja.

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_3

Znajdziesz tu nie tylko nowe Demony, ale też atuty czyniące z Naruszenia protokołu prawdziwie śmiercionośną broń, osłabiającą przeciwników i ich systemy obronne do granic możliwości.

Kwestię bufora omawiamy poniżej, ale musisz wiedzieć, że możesz go zwiększyć, aby móc instalować więcej Demonów. Kupując nowy cyberdeck, zwróć uwagę na jego pojemność bufora (5).

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_4

Matryca, Naruszenie protokołu - instrukcja

Kiedy już rozpoczniesz Naruszenie protokołu, będziesz musiał wygrać w minigrze hakerskiej, która polega na instalacji Demonów w odpowiednim czasie - czas zaczyna odliczać się po wykonaniu pierwszego ruchu.

Cel zabawy: rekonstrukcja sekwencji Demonów w Buforze w dowolnej kolejności symboli

 • W polu Demonów (6) zobaczysz Demony, które są dostępne do instalacji. Pod nazwami Demonów znajdziesz opisy ich działania (7). Zwróć też uwagę na wskaźnik czasu operacji (8) - zaczyna on odliczanie, kiedy wykonasz pierwszy ruch.
cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_5
 • Instalacja Demonów odbywa się poprzez wprowadzenie symboli z Matrycy kodu (9) do Bufora (10) w odpowiedniej kolejności.
cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_6
 • Skąd wziąć kolejność? Z pola z Demonami, w którym każdemu z Demonów przypisano inną sekwencję symboli (11). Wprowadzenie całej sekwencji konkretnego Demona oznacza jego instalację i wdrożenie efektów.
 • Symbol z matrycy kodu wybierasz naprzemiennie z zaznaczonej na szaro (12) linii poziomej i pionowej - czyli raz z wiersza, a raz z kolumny. Po wybraniu symbolu z linii poziomej, linia zmienia się na pionową - w tym miejscu, w którym wybrałeś poprzedni symbol.
cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_7

Najlepiej pokazać to na przykładzie. Wybieramy pierwszy symbol, 55, z wiersza zaznaczonego na szaro. Rozpoczyna się odliczanie czasu, a 55 trafia do bufora.

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_8

Wiersz zmienia się w kolumnę w odpowiednim miejscu. Wybieramy kolejny symbol - 7A - które trafia do bufora.

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_9

W miejscu 7A kolumna zmienia się w wiersz, z którego należy wybrać kolejny symbol.

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_10

Uwaga: aby aktywować kilka Demonów na raz, nie musisz - a wręcz nie możesz - realizować ich sekwencji pojedynczo. W tym przypadku sekwencje należy łączyć, wybierając raz symbol z jednej sekwencji, a raz z innej. Gra trwa, dopóki wybierzesz jakikolwiek obowiązujący w tej „kolejce” symbol z dowolnej sekwencji Demona. W poniższym przykładzie możemy wybrać więc dowolny symbol spośród 55, E9 i 1C:

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_11

Natomiast w kolejnej „kolejce” - dowolny symbol spośród 55, E9 i 7A:

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_12

Nie możesz wybrać symbolu, którego nie ma w danej „kolejce” - oznacza to automatyczne przerwanie Naruszenia protokołu i przegranie minigry.

Do aktywacji kilku Demonów jednocześnie kluczowe jest kupienie cyberdecku z pojemniejszym buforem - pisaliśmy o tym w sekcji powyżej. Dzięki buforowi z większą liczbą „oczek” możesz nawet pozwolić sobie na drobne błędy, czyli wybieranie symboli nie po najoptymalniejszej ścieżce. Dobry cyberdeck można kupić już za 15 tys. Eurodolarów.

Czasami zdarzy się, że zablokujesz sobie (13) drogę do wykonania sekwencji pewnych Demonów, ale inne wciąż pozostaną dostępne (14):

cyberpunk_2077_naruszenie_protokolu_13

Jak widzisz, biorąc pod uwagę, że możesz przewidzieć kolejne wiersze i kolumny, warto zaplanować wybieranie konkretnych symboli jeszcze przed wykonaniem pierwszego ruchu, czyli rozpoczęciem odliczania.

Minigra trwa do momentu, w którym:

 • Aktywujemy jedynego dostępnego Demona
 • Aktywujemy wszystkie dostępne Demony, jeśli jest ich kilka
 • Popełnimy błąd, po którym żaden z Demonów nie będzie już możliwy do aktywowania
 • Wybierzemy symbol, którego nie ma w danej „kolejce”

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami