Cyberpunk 2077 - Johnny Silverhand, Keanu Reeves: kim jest w grze

Historia i znaczenie muzyka.

Johnny Silverhand to jedna z najważniejszych postaci w Cyberpunk 2077, która towarzyszy nam podczas przygody - w dość nietypowej formie. Bohaterowi głosu i wizerunku użycza Keanu Reeves, znany między innymi z ról Neo z „Matrixa” czy Johna Wicka.

Silverhand nie jest postacią stworzoną przez CD Projekt Red, a bohaterem znanym w całym uniwersum Cyberpunk. Oprócz produkcji polskiego studia, występuje też w grach fabularnych Cyberpunk 2013 i 2020.

To znany muzyk rockowy i bojownik o wolność. Lider, wokalista i gitarzysta zespołu Samurai, który rozpadł się w 2008 roku. Były żołnierz Stanów Zjednoczonych, stracił ramię na wojnie, zastępując je później cybernetyczną protezą, której zawdzięcza pseudonim. Naprawdę nazywa się Robert John Under.

cyberpunk_2077_silverhand_2

Johnny Silverhand był jedną z najwybitniejszych postaci walczących przeciwko uciskowi korporacyjnemu. Nienawidził firmy Araska i pragnął ją całkowicie zniszczyć. Muzyk zginął podczas szturmu na Araskę, postrzelony przez Adama Smashera.

Według papierowego systemu Cyberpunk, bohater jest znany w całej Ameryce - również z impulsywnego charakteru i nieco irracjonalnych decyzji.

Johnny Silverhand w Cyberpunk 2077

Zgodnie z fabułą gry CD Projekt Red, mimo śmierci rockmana, jego cyfrowa wersja osobowości przetrwała w laboratoriach Arasaki. Po kilkudziesięciu latach trafiła zaś na biochip Relic, który zostaje umieszczony w głowie V. W ten sposób główna postać i muzyk stają się w pewnym sensie jednością.

W trakcie fabuły, Silverhand często objawia się V w formie „cyfrowego ducha”. Jedyną osobą, która może zobaczyć rockmana i z nim porozmawiać, jest właśnie protagonista.

cyberpunk_2077_silverhand_3

Johnny ma własne plany i cele, które chce osiągnąć z pomocą V. Na początku gry nie jest jasne, czy to postać przyjazna bohaterowi, czy tylko próbująca go wykorzystać.

Warto nadmienić, że w Cyberpunk 2077 możemy posłuchać muzyki Samurai. W grupę wciela się szwedzki zespół punkrockowy o nazwie Refused.

Keanu Reeves w Cyberpunk 2077

Keanu Reeves nie tylko odgrywa ważną rolę w Cyberpunk 2077, ale bierze udział w szeroko zarojonym marketingu gry. Po raz pierwszy o udziale aktora w grze dowiedzieliśmy się podczas E3 2019, kiedy Microsoft zaprezentował zwiastun gry z Silverhandem. Reeves wyszedł wtedy na scenę i opowiedział o grze.

Kanadyjczyka możemy też zobaczyć w wielu materiałach promocyjnych Cyberpunk 2077:

Ponadto w grze dostępny jest motocykl od firmy Arch Motorcycle, której współzałożycielem jest właśnie Keanu Reeves. Model Method 143 otrzymał specjalną, przystosowaną do futurystycznego klimatu wersję.

cyberpunk_2077_silverhand_4

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami