World of Warcraft: Shadowlands najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii

Lepszy wynik niż w przypadku Diablo 3.

  • World of Warcraft: Shadowlands w dniu premiery sprzedało się w nakładzie 3,7 miliona kopii
  • Wzrosła też liczba subskrybentów sieciowej gry

Activision Blizard poinformowało, że World of Warcraft: Shadowlands w dniu premiery na całym świecie rozeszło się w liczbie ponad 3,7 miliona egzemplarzy.

Jak przekonuje koncern, wynik oznacza, że pozycja jest „najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii”. Nadmienić przy tym należy, że projekt nie jest pełnoprawną, samodzielną produkcją, a dodatkiem do słynnego MMO.

Przedstawiciele firmy podkreślają jednocześnie, że rozszerzenie pobiło wcześniejszy rekord, który należał do Diablo 3. Ten ostatni tytuł w ciągu 24 godzin od premiery znalazł 3,5 miliona nabywców.

Ogłoszono też, że na kilka tygodni przed debiutem dodatku liczba abonentów World of Warcraft była wyższa niż kiedykolwiek w ciągu minionych 10 lat. Ponadto w omawianym okresie gracze spędzili na rozgrywce najwięcej czasu od dekady (blisko dwukrotnie więcej niż rok temu).

Rozszerzenie Shadowlands ukazało się w listopadzie po wcześniejszym opóźnieniu premiery. Pozycja skupia się między innymi na królestwie zmarłych wykreowanego przez Blizzard uniwersum.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami