W Cyberpunk 2077 znajduje się gra nawiązująca do Wiedźmina 3

Wyścig Płotki.

  • W Night City znajdują się automaty z grą Roach Race
  • To nawiązanie do Płotki z Wiedźmina 3
  • Na automatach nie można niestety zagrać

W trakcie naszej przygody z Cyberpunk 2077 kilkukrotnie natknęliśmy się w Night City na automat arcade z grą Roach Race, nawiązującą do Płotki - wiernego konia Geralta.

Z maszyną nie można wejść w interakcję, a jedynie obserwować akcję na ekranie. Koń przemieszcza się w prawo i skacze przez... płotki, co jest żartem skierowanym ewidentnie do polskiej części odbiorców Cyberpunk 2077.

cyberpunk_2077_plotka_1
Jest i płotek
cyberpunk_2077_plotka_2
Ekran tytułowy

Płotka nie jest oczywiście oryginalnym pomysłem CD Projekt Red, bo rumaki o tym imieniu pojawiają się też w powieściach Andrzeja Sapkowskiego, ale Roach Race nawiązuje do Wiedźmina 3, poprzedniej gry studia.

cyberpunk_2077_plotka_3
Niezłe sztuczki, Płotka!
cyberpunk_2077_plotka_4
Nawiązanie do buga

Przede wszystkim w tle słychać nieco przerobiony motyw przewodni Dzikiego Gonu. Okazjonalnie wierzchowiec musi też ominąć lecącego po niebie gryfa - pierwszego bossa gry - oraz przeskoczyć przez dom. Ostatnia czynność odnosi się prawdopodobnie do częstego błędu, w wyniku którego Płotka znajdowała się na dachu.

Jak już wspomnieliśmy, automaty z Roach Race znajdują się w co najmniej kilku miejscach Night City, które odwiedzamy w ramach zadań, więc jeśli chcecie zobaczyć grę na własne oczy, wystarczy się rozglądać.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - przewodnik po świecie gry; Cyberpunk 2077 - Recenzja - sprawdź naszą opinię, możesz również zobaczyć, jak grę oceniły media na świecie. Zachęcamy do objerzenia naszego gameplayu z komentarzem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami