Skradziono zapasy GeForce RTX 3090 z chińskiej fabryki - łup o wartości miliona złotych

Z placówki firmy MSI.

  • Z fabryki MSI w Chinach wykradziono 40 skrzyń z GeForce RTX 3090
  • Łup warty jest ponad milion złotych
  • MSI oferuje nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawców

Z chińskiej fabryki MSI wykradziono duży zapas GeForce RTX 3090 - najpotężniejszej i najdroższej z nowych kart graficznych Nvidii.

Jak pisze serwis Tom's Hardware, złodzieje przejęli 40 skrzyń, które według szacunków redakcji portalu gromadziły w sumie 220 urządzeń. W sumie intruzi zdobyli GPU o łącznej wartości 336,5 tysiąca dolarów, czyli ponad miliona złotych.

Przedstawiciele MSI podejrzewają, że kradzieży dokonały osoby zatrudnione we wspomnianej fabryce, ponieważ karty przechowywano w obszarze, który zazwyczaj jest pilnie strzeżony przez ochronę.

O sprawie poinformowano policję. Firma oferuje też nagrodę w wysokości około 15 tysięcy dolarów za szczegóły, które przyczynią się do odzyskania urządzeń. Obiecano także łaskę dla osób współpracujących ze złodziejami, jeśli pomogą w znalezieniu sprawców.

Ze względu na ograniczony nakład, GeForce RTX 3090 jest trudno dostępny w sklepach, a na aukcjach internetowych sprzęt jest sprzedawany w zawyżonych cenach. To właśnie dlatego GPU były cennym łupem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami