Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 dopiero w drugiej połowie 2021 roku?

Sugeruje szefowa Paradoxu.

  • Bloodlines 2 ukaże się najwcześniej w lipcu 2021 roku
  • Twórcy nie otrzymali na czas devkitów next-genowych konsol

Ebba Ljungerud, prezeska Paradox Interactive, zasugerowała w wypowiedzi dla szwedzkich mediów, że Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 nie ukaże się przed kolejnymi wakacjami - informuje PC Gamer.

Powodem takiego stanu rzeczy miał być początkowy brak narzędzi do zaprojektowania gry na PlayStation 5 i Xbox Series.

- Żeby tworzyć gry na nową generację, musisz mieć specjalne wersje deweloperskie konsol. Wydaje mi się, że pandemia przeszkodziła Sony i Microsoftowi, bo nie mieli wystarczająco dużo takich modeli - podkreśliła Ljungerud.

W sierpniu bieżącego roku premiera gry została przełożona. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować wiosną, a później jesienią 2020 roku. Twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie projektu, a pandemia i deweloperzy pracujący z domu to czynniki, które pokrzyżowały plany Paradoxu.

Ljungerud zaznaczyła też, że opóźnione zostanie także kilka innych projektów Paradoxu - lecz są to gry jeszcze niezapowiedziane.

Warto przypomnieć, że w sierpniu ze studia Hardsuit Labs zostali zwolnieni scenarzysta i dyrektor kreatywny, a w październiku firmę opuściła projektantka narracji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami