Gangi kradną PS5 z jadących ciężarówek dostawczych

Akcja w ruchu.

  • Złodzieje kradną PS5 z pojazdów jadących po drodze
  • Metoda zyskuje popularność przed świętami
  • Gangi uciekają się do tego sposobu ze względu na brak ochrony

Zorganizowane gangi z Wielkiej Brytanii kradną konsole PlayStation 5, telewizory, kosmetyki i inne przedmioty z ciężarówek dostawczych będących w ruchu.

Jak raportuje The Times, złodzieje wykorzystują metodę zwaną „rollover”. Gang otacza ciężarówkę jadącą z prędkością ok. 50 mil na godzinę co najmniej trzema samochodami, a jeden z członków, zabezpieczony linami, wychodzi na zewnątrz auta przez szyberdach lub specjalnie zaprojektowany otwór. Następnie za pomocą narzędzi do cięcia lub łomu otwiera naczepę ciężarówki, wchodzi do środka i podaje wspólnikom przewożone przez pojazd pudełka.

Dla wizualizacji procederu warto obejrzeć materiał rumuńskiej policji, która w 2012 roku zarejestrowała tego typu kradzież:

The Times twierdzi, że w Wielkiej Bytanii metodę na „rollover” wykorzystano już w tym roku, do września, 27 razy, jednak liczba wzrosła w ostatnich tygodniach ze względu na chęć gangów do wzbogacenia się na dostawach przedświątecznych.

Dziennikarze rozmawiali też z kryminalistą, który wyznał, że gangi skupiają się na ciężarówkach ze względu na wzmożone środki ochrony w innych punktach łańcucha dostaw.

Natomiast były przedstawiciel Road Haulage Association - brytyjskiego stowarzyszenia zajmującego się interesami branży transportu drogowego - podkreśla, że złodzieje muszą otrzymywać informacje z wewnątrz firm przewozowych, bo wiedzą dokładnie, gdzie i kiedy będą jechały ciężarówki.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami