Cyberpunk 2077 - recenzje i oceny mediów na świecie

Wszystkie w jednym miejscu.

Już 10 grudnia ukaże się Cyberpunk 2077 - długo oczekiwana produkcja studia CD Projekt Red. Tymczasem wiele polskich i zagranicznych serwisów opublikowało już recenzje gry. Zapraszamy do przeglądu ocen i cytatów, a także zachęcamy do lektury naszej recenzji Cyberpunk 2077.

Recenzenci są pod wrażeniem swobody w kreowaniu postaci oraz rozwiązywaniu problemów, jednak pojawia się też krytyka licznych błędów czy braku innowacji i pomysłu.

Eurogamer.net - bez oceny, recenzja wstępna

„Gdybym miał krótko podsumować Cyberpunk 2077 - choć nie sugeruję, że to dobry pomysł - powiedziałbym, że jest mniejszy, niż się spodziewacie. To brzmi jak krytyka, ale nią nie jest. Biorąc pod uwagę cały ogrom gry - jej szerokość i wysokość, długość, monolityczne Night City, hałas, który gra zrobiła przed premierą, czy uwagę, której wymagała - często jest zaskakująco skoncentrowana.”

Przejdź do tekstu

Gamespot - 7/10

„Cyberpunk 2077 wyróżnia się zadaniami pobocznymi i ma mocne główne postacie, ale jego zbugowany, powierzchowny świat i brak celu obniżają ocenę.”

Przejdź do tekstu

IGN - 9/10

„Cyberpunk 2077 rzuca nas w piękny i gęsty krajobraz miejski z niewieloma restrykcjami. Oferuje oszałamiającą swobodę kreowania postaci, wykonywania misji i radzenia sobie z przeciwnikami, a decyzje gracza mogą mieć naturalny wpływ na świat i historie jego mieszkańców (...). Szkoda, że często występujące błędy mogą okazjonalnie wybić z rytmu, ale elastyczny projekt gry czyni z niej niesamowite RPG.”

Przejdź do tekstu

The Verge - bez oceny

„Biorąc pod uwagę crunch i inne kontrowersje związane z Cyberpunk 2077, muszę przyznać, że jestem nieco zawiedziony - zwłaszcza że na grę składają się też elementy wręcz zniewalające.”

„Zamiast umieszczać graczy w typowym cyberpunkowym świecie, CD Projekt Red mogło pokusić się o coś ciekawszego, wyobrażając sobie, jak może ewoluować alternatywna retro-futurystyka - i może to okazałoby się ciekawsze niż nałogowo palący papierosy gangsterzy i kowboje.”

Przejdź do tekstu

PC Gamer - 7,8/10

„CD Projekt Red powraca z niesamowitym tytułem, na który cieniem kładzie się znaczna liczba błędów. Jest to jednak gra, dla której warto ulepszyć podzespoły PC, ponieważ Cyberpunk oszałamia pod względem technicznym. Oczywiście, Wiedźmin 3 był zabawniejszy, świeższy i na swój sposób rewolucyjny, ale Cyberpunk 2077 pozostaje zachwycającą, wierną gatunkowi grą, która niuestannie zachęca do eksploracji świata.”

Przejdź do tekstu

Game Informer - 9/10

„Cyberpunk 2077 jest mroczny i czasami przerażający, ale większość elementów gry jest fascynująca i wypełniona przemyślanymi systemami RPG oraz lore świata. Podobał mi się cały pobyt w Night City, a Johnny Silverhand to świetny partner. Gra nie przesadza z długością wątku fabularnego i zamiast tego zachęca do spędzenia setek godzin w wybrany sposób. Produkcja nie wywołała na mnie tak ogromnego wrażenia jak Wiedźmin 3, ale to doskonałe otwarcie dla projektu, który, miejmy nadzieję, stanie się serią.”

Przejdź do tekstu

Polygon - bez oceny

„Cyberpunk 2077 sprawia wrażenie innej gry, gdy patrzymy na nią z dystansu - gry pieczołowicie zaprojektowanej latami marketingowego hype'u. Ale kiedy gracze doświadczą tej produkcji z bliska, zobaczą, że prawda jest inna. Z jednej strony to projekt wykonany rzetelniej, niż sugerowałby ostry marketing, ale z drugiej, nawet jeśli świat cyberpunka przedstawia radykalne wizje przyszłości, nie ma nic rewolucyjnego do zaoferowania.”

Przejdź do tekstu

Kotaku - bez oceny, recenzja wstępna

„Nie zakochałem się w Cyberpunk 2077, ale też go nie znienawidziłem. Niektóre momenty były ekscytujące czy poruszające, ale inne sprawiały wrażenie »rzeczy do zrobienia«.”

„Jest tu wiele elementów tak odpychających, jak marketing gry przed premierą. Ale w grze jest też serce, uczucie.”

Przejdź do tekstu

Pozostałe recenzje Cyberpunk 2077

Poniżej przedstawiamy pozostałe, wybrane oceny najnowszej gry CD Projekt Red:

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - przewodnik po świecie gry; Cyberpunk 2077 - Recenzja - sprawdź naszą opinię, możesz również zobaczyć, jak grę oceniły media na świecie. Zachęcamy do objerzenia naszego gameplayu z komentarzem.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami