Call of Duty w rok wygenerowało ponad 3 miliardy dolarów przychodu

Rekordowy okres dla serii.

  • Call of Duty zanotowało najlepszy rok w historii serii
  • W poszczególne części cyklu zagrało razem 200 milionów osób

W rozesłanej do mediów informacji prasowej Activision ogłosiło, że w ciągu ostatniego roku wszystkie gry z serii Call of Duty wygenerowały ponad 3 miliardy dolarów przychodu.

Kwotę wypracowała sprzedaż zarówno poszczególnych egzemplarzy produkcji, jak i usług, czyli różnego rodzaju przedmiotów cyfrowych, które oferowane są w ramach mikropłatności.

Koncern podkreśla, że minione 12 miesięcy były rekordowym okresem dla marki Call of Duty. Przychody wzrosły aż o 80 procent w porównaniu do rezultatów przedstawionych rok temu.

Firma przekonuje, że w omawianym czasie ponad 200 milionów osób zagrało łącznie w produkcje z cyklu, w tym Modern Warfare, Black Ops Cold War, mobilną odsłonę serii i darmowe Warzone. Poinformowano też, że liczba zarejestrowanych użytkowników tej ostatniej gry przekroczyła 85 milionów.

Szefostwo Activision ma nadzieję, że nadchodzące miesiące także będą udane, dzięki regularnemu rozwojowi Call of Duty: Black Ops Cold War. W ramach startującego 16 grudnia pierwszego sezonu strzelanka otrzyma pierwszy pakiet darmowych treści.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami