Kłopoty w BioWare? Kolejni kluczowi pracownicy opuszczają studio

Firma patrzy w przyszłość z optymizmem.

  • Kolejni ważni projektanci opuszczają BioWare
  • Nowy Mass Effect i Dragon Age nadal powstają

Casey Hudson i Mark Darrah odchodzą z BioWare. To kolejni weterani, którzy opuszczają studio - w ciągu ostatnich lat odeszło już kilku kluczowych deweloperów związanych z najważniejszymi markami firmy.

Hudson pełnił funkcję menedżera generalnego. Nadzorował między innymi prace nad aktualizacją Anthem Next. Był też reżyserem oryginalnej trylogii Mass Effect.

Darrah był związany ze studiem od ponad dwóch dekad. Był jednym z głównym producentów gier z cyklu Dragon Age - do niedawna pracował też nad czwartą odsłoną serii.

Laura Miele z EA podziękowała obydwu twórcom za wieloletnią współpracę. Zaznaczyła też, że patrząc na „nową generację deweloperów” jest pełna „pewności i optymizmu” co do przyszłości studia i kolejnych projektów.

Matthew Goldman pozostanie dyrektorem kreatywnym Dragon Age 4, a projekt nadzoruje Christian Dailey, który niedawno odszedł z Blizzard Entertainment. Prace nad remasterem trylogii Mass Effect, a także nową częścią (pod kierownictwem związanego z marką Mike'a Gamble'a), postępują bez zmian.

Szczegóły na temat nowych gier BioWare pozostają nieznane.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami