PS5 Pro będzie wyposażone w dwie karty graficzne?

Sugeruje odkryty patent.

  • Sony zarejestrowało patent przedstawiający „high-endową” konsolę
  • Urządzenie wyposażone miałoby być w dwie karty graficzne
  • Spekuluje się, że tajemniczym sprzętem jest PS5 Pro

Internauci odkryli zarejestrowany w styczniu 2019 roku przez Sony, a udostępniony publicznie kilka miesięcy temu patent, który opisuje mocniejszy model konsoli do gier.

Dokument, o którym pisze między innymi serwis Dexerto, przedstawia projekt urządzenia wyposażonego w dwie, połączone ze sobą karty graficzne. Sprzęt miałby zaoferować także dwa procesory.

W patencie nie pojawia się nazwa PS5 Pro, ale istnieje możliwość, że poświęcony jest właśnie mocniejszej wersji PlayStation 5. To o tyle prawdopodobne, że wspomniano o dwóch osobnych modelach konsoli: „light” (słabszym) i „high-endowym” (wydajniejszym).

ps5_pro_patent_dwie_karty
Fragment odnalezionego patentu

Uwagę zwraca fakt, że drugie z wymienionych urządzeń miałoby posiadać pojemniejszy dysk SSD i większą ilość pamięci RAM niż oferuje podstawowy wariant platformy. Ponadto dokument wskazuje, że sprzęt mógłby być częścią serwerów w tak zwanej „chmurze”.

Od momentu zarejestrowania patentu plany japońskiego koncernu mogły się zmienić, więc nie wiadomo, czy opisywana konsola nadal powstaje. Nie można jednak wykluczyć, że firma faktycznie pracuje nad mocniejszym modelem PlayStation 5, podążając ścieżką wytyczoną przy okazji PS4 i PS4 Pro.

PS5 zadebiutowało na rynku w ubiegłym miesiącu. Dostępne są dwie wersje - Digital i z napędem płyt.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami