Dyrektor generalny Microsoftu zapewnia: bardzo mocno skupiamy się na grach

Firma chce, by gracze otrzymywali najlepsze treści.

Na niedawnym spotkaniu z udziałowcami dyrektor generalny Microsoftu - Satya Nadella - oznajmił, że gry są bardzo ważnym elementem działalności korporacji.

- Zawsze zależało nam, by społeczność graczy, która liczy, że wyprodukujemy najlepsze konsole, otrzymywała sprzęt nowej generacji, potężny i świetny do rozgrywki - powiedział menedżer, odpowiadając na pytanie o pomysł na wygranie „konsolowej wojny” z Sony.

- W szerszej wizji chcemy, by trzy miliardy graczy mogło cieszyć się swoim produkcjami gdziekolwiek, z kimkolwiek i z jakąkolwiek zawartością chcą. Wokół tego budujemy naszą strategię - podkreślił Nadella, cytowany przez serwis Seeking Alpha.

Dyrektor generalny Microsoftu przypomniał jednocześnie, że firma niedawno poszerzyła swoją ofertę poprzez wykupienie ZeniMax i Bethesdy, a także regularnie rozbudowuje katalog abonamentu Game Pass.

- Zdecydowanie bardzo, bardzo mocno skupiamy się na grach i zagwarantowaniu, aby każdy z trzech miliardów graczy na świecie dostawał najlepszą zawartość, najlepszą społeczność i najlepsze usługi oparte na serwerach w „chmurze” do napędzania wrażeń z wirtualnej rozrywki - podsumował.

Wypowiedź Nadelli dotyczy oczywiście stosunkowo niedawnej premiery Xbox Series X/S - platformy nowej generacji od Microsoftu. Z ujawnionych przez firmę informacji wynika, że konsole zanotowały najlepszy debiut w historii koncernu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami