Genshin Impact najlepszą grą 2020 roku na iPhone'ach i Androidzie

Według firm Appe i Google.

  • Apple i Google przyznały nagrody dla najlepszych gier na iOS i Androidzie
  • Obie firmy wyróżniły Genshin Impact

Apple i Google wskazały gry i aplikacje 2020 roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. W obu przypadkach doceniono darmowe Genshin Impact.

Projekt chińskiego miHoYo uznano za najlepszy tytuł dostępny na iPhone'ach. Nagrodzono też pozycje na iPadach (Legends of Runeterra od Riot Games), komputerach Mac (Disco Elysium od ZA/UM) i z Apple Arcade (Sneaky Sasquatch od RAC7).

Genshin Impact analogiczne wyróżnienie otrzymało również w sklepie Google Play, który gromadzi programy przeznaczone dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Android.

„Każdy tytuł, który zdobędzie nagrodę dla najlepszej gry musi przewyższyć oczekiwania i zaoferować wciągające, przystępne i przełomowe dla gatunku doznanie. Tegoroczny zwycięzca ma to wszystko” - napisano w uzasadnieniu.

„Genshin Impact zaskoczyło nas skalą i ambicją. Rekrutujcie postacie i walczcie wspólnie w niezwykle szczegółowym, przepięknym świecie. Starcia są szybkie i płynne, a każdy pojedynek to spektakl dla oczu. Po prostu to najlepsza produkcja, w którą graliśmy w tym roku” - dodano.

Chińska gra dostępna jest za darmo nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale również PC oraz konsolach PS4. Z danych firmy Sensor Tower od dnia premiery tytuł na smartfonach i tabletach wygenerował 393 milionów dolarów przychodów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami