Demon's Souls - boss: Bożek Głupca

(Nie)śmiertelny boss.

Bożek Głupca to jeden z prostszych bossów w Demon's Souls, o ile wiemy, jak z nim walczyć. Aby pokonać tego przeciwnika należy wykonać jedną czynność zanim w ogóle wejdzie się na arenę walki. Jeśli tego nie zrobisz, boss będzie nieśmiertelny. Nawet jeśli go pokonasz, będzie się cały czas odradzał i nie zdobędziesz jego duszy.

205

Aby zdjąć z bossa nieśmiertelność musisz zabić tajemniczą postać, która utrzymuje pieczęć. Odnajdziesz ją w pomieszczeniu znajdującym się niedaleko areny walki z Bożkiem Głupca. Na stronie: Demon's Souls - Więzienie Nadziei (3-1): poziomy 1P i parter, wyrzutnia strzał - w punkcie 11 i 13 - wskazujemy dokładne położenie tej postaci.

Kiedy pozbędziesz się wyżej wskazanej postaci, wejdź na arenę walki z Bożkiem Głupca i rozpocznij starcie.

206
  • Boss - na początku pojedynku - znajduje się na drugim końcu świątyni, przy ołtarzu. Idąc w stronę upiornej kobiety, zignoruj powolnych truposzy i kieruj się w stronę głównego przeciwnika. Trzymaj się lewej albo prawej strony muru - w ten sposób będziesz bardziej osłonięty i łatwiej unikniesz ataków .
207
  • Podejdź jak najszybciej i wyprowadź jak najwięcej ataków. Boss po chwili zniknie i przeniesie się w inne miejsca. Niestety razem z nim pojawią się duplikaty Głupca Bożka. Twoim zadaniem jest odszukanie prawdziwej postaci bossa i kontynuowanie walki z nim.
208
  • Teraz starcie stanie się trudniejsze, gdyż musisz uważać nie tylko na głównego przeciwnika, a ale także na jego klony, które posiadają te same ataki.
209
  • Przeciwnicy będą cię atakować z dystansu magicznym pociskiem. Najłatwiej osłonić się przed tym atakiem, gdy staniesz za filarem. Dlatego poruszaj się po arenie, trzymając się lewej lub prawej ściany świątyni, tam gdzie stoją kolumny, i wykorzystuj je jako tarczę.
210
  • Drugim atakiem bossa jest zielona pieczęć, która pojawia się na podłodze. Jeśli w nią wpadniesz, zostaniesz na chwilę unieruchomiony. Wówczas nie kilka sekund nie będziesz mógł nic zrobić, a przeciwnicy będą mogli cię atakować. Uważnie więc obserwuj otoczenie. Nawet jeśli pieczęć zniknie, to nadal będzie działać, mimo że jej nie widać. Jeśli nadepniesz na miejsce, gdzie przed chwilą znajdował się zielony znak, wówczas zostaniesz unieruchomiony.
213
  • Kiedy pojawią się duplikaty bossa, odszukaj prawdziwego przeciwnika. Możesz, co prawda, atakować klony, ale niewiele ci da, gdyż zadawanie obrażeń im nie wpłynie na pasek życia bossa. Dlatego należy skupić się tylko na głównym wrogu.
211
  • Przemieszczaj się ścieżką pomiędzy ścianą a filarami, aby osłonić przed atakami wrogów i jednocześnie szukaj prawdziwego bossa. Namierzaj kolejnych przeciwników, by sprawdzić, czy przed tobą stoi prawdziwy Bożek Głupca, czy duplikat. Jeśli ma swój pasek życia nad głową (jak na obrazku powyżej), to masz do czynienia z klonem, a jeżeli nie (jak na obrazku poniżej) - to właśnie tego przeciwnika atakuj, gdyż jest to boss.
212
  • Po zadaniu serii uderzeń, boss zniknie i pojawi się w innym miejscu. Wówczas powtórz czynność z szukaniem prawdziwego Bożka Głupca i ponownie go zaatakuj. I tak, aż do skutku.

Po walce z Bożkiem Głupca podejdź do ołtarza, a gargulce przeniosą cię kilka pięter wyżej. Następnie wejdź po schodach, a dotrzesz do klińca: Górna Latria. Dotykając klińca, odbierzesz Lalkowatą duszę demona.

Jeśli nie wiesz, gdzie się udać, zerknij na stronę: Demon' Souls - wszystkie lokacje: kolejność, gdzie iść i co odkrywać - podpowiadamy, jakie lokacje zwiedzić i w jakiej kolejności.

Następnie: Demon's Souls - boss: Arbiter

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Pancerny Pająk

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami