Borderlands 3 w 120 FPS na PS5 i Xbox Series X - test Digital Foundry

Plus analiza trybu 4K/60.

  • Borderlands 3 otrzymało darmowy upgrade do wersji PS5 i Xbox Series
  • Gra działa nawet w 120 klatkach na sekundę, choć niestabilnie

Digital Foundry przetestowało Borderlands 3 po nowej aktualizacji, która dostosowuje strzelankę do konsol nowej generacji, wprowadzając możliwość gry w 120 klatach na sekundę.

Liczba FPS na PS5 i Xbox Series X jest zadowalająca i zazwyczaj nie spada poniżej 100. W najgorszych momentach wartość sięga nawet 80 klatek, lecz autor materiału podkreśla, ż nie jest to w żadnym stopniu tak zauważalne, jak spadki poniżej 60 FPS w grach.

Okazuje się jednak, że wersja na Series X ma jedną dużą przewagę - dzięki systemowi VRR (zmiennego odświeżania obrazu), zmiany w płynności powyżej 100 FPS są niedostrzegalne. Potrzeba do tego jednak odpowiedniego wyświetlacza.

Borderlands 3 oferuje też tryb 4K/60, który przeważnie działa bez problemów, choć ma kłopoty w zadziwiających scenariuszach. Krótkie spadki płynności występują bowiem na przykład podczas otwierania skrzyń z lootem.

Posiadacze Xbox Series S powinni być zadowoleni ze stabilnego trybu oferującego rozdzielczość 1440p i 60 klatek na sekundę. Warto przypomnieć, że next-genowa łatka dla strzelanki od Gearbox Software jest darmowa.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami