Red Dead Redemption 2 w telewizji - prowadzący pomylili grę z rzeczywistością

Piękny krajobraz.

  • Stacja telewizyjna z Oregonu wzięła screen z RDR 2 za realne zdjęcie
  • To podobno nie pierwszy raz

Red Dead Redemption 2 oferuje szczegółowy i nierzadko zachwycający otwarty świat, czego najlepszym przykładem jest fakt, że realizatorzy programu newsowego amerykańskiego stanu Oregon wzięli krajobraz z gry za realne zdjęcie.

Chodzi o stację News Channel 21, w której pojawia się krótki segment o nazwie „Out & About”. Prowadzący pokazują w programie nadesłane przez widzów fotografie przedstawiające naturę. Screen z RDR 2 pojawia się w 0:20.

Jak wynika z wpisu na Reddicie, to nie pierwszy raz, kiedy News Channel 21 dał się nabrać na sztuczkę ze zdjęciem z gry Rockstara. W obronie stacji należy jednak zaznaczyć, że screen nie jest w pełni wyraźny, więc trudniej zweryfikować autentyczność.

Pod oficjalnym materiałem z omawianego odcinka Out & About pojawiły się oczywiście komentarze graczy. „Dajcie im spokój. Dajcie tej stacji pokazywać zdjęcia. Może zobaczymy Tahiti” - napisał użytkownik, nawiązując do miejsca, które chciał odwiedzić Dutch van der Linde, przywódca gangu.

To oczywiście nie pierwszy - i zapewne nie ostatni - przypadek, w którym prezenterzy lub znane osoby biorą grę za rzeczywistość. Na poniższym nagraniu brazylijska telewizja uznała gameplay z Forza Motorposrt 6 za realne testy kierowcy limuzyny. W ubiegłym roku pakistański polityk pomylił zaś GTA 5 z nagraniem prawdziwego incydentu z samolotem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami