PS5 najlepiej sprzedającą się konsolą w okresie premiery w Wielkiej Brytanii

Ponad ćwierć miliona konsol.

  • PS5 w Wielkiej Brytanii w okresie premiery sprzedało się w ponad 250 tysiącach sztuk
  • Większość osób kupiło model z napędem płyt
  • To najlepszy wynik w historii konsol na rynku brytyjskim

PlayStation 5 jest konsolą, która zanotowała najlepszy debiut w historii Wielkiej Brytanii.

Informacja pochodzi od serwisu VGC, powołującego się na własne źródła. Dokładnych liczb nie ujawniono, ale platforma pobiła rekord ustanowiony przez PS4, które na rynku brytyjskim w ciągu pierwszych 48 godzin rozeszło się w 250 tysiącach egzemplarzy. Nowy sprzęt osiągnął więc wyższy wynik.

PlayStation 5 dostępne jest w dwóch wersjach. Według redakcji portalu, popularniejszym był model wyposażony w napęd płyt - urządzenie odpowiada za dwie trzecie ogólnej sprzedaży.

Konsola Sony w Wielkiej Brytanii znacznie wyprzedziła nowe sprzęty Microsoftu. Dane zaprezentowane wcześniej przez VGC wskazują, że Xbox Series X/S znalazło około 155 tysięcy nabywców (więcej osób wybrało wariant X).

Dziennikarze serwisu zwracają jednak uwagę, że w przypadku obu platform następnej generacji sprzedaż mogłaby być wyższa, ale na rezultaty negatywnie wpłynęły ograniczenia związane z brakiem urządzeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami