Nieoficjalnie: Konsole PS5 mają różne wentylatory, jeden jest głośniejszy

O kilka decybeli.

  • Konsole PS5 mają dwa typy wentylatorów, generujące inny poziom hałasu
  • Różnica nie jest znacząca, ale słyszalna
  • Nie ma sposobu, by rozpoznać model wiatraka bez rozmontowania konsoli

Z nieoficjalnych informacji wynika, że każdy egzemplarz PlayStation 5 wyposażono w jeden z co najmniej dwóch różnych typów wentylatorów. Modele różnią się nie tylko wyglądem, ale też poziomem hałasu.

Dziennikarze francuskiego serwisu Les Numériques zauważyli, że otrzymana przez redakcję konsola wydaje się być głośniejsza niż inne modele, których poziom hałasu użytkownicy porównywali nawet do szeptu. Specjaliści wyjęli więc wiatraki i porównali komponenty ze sobą.

ps5_wentylator_dwa_typy_1
Głośniejszy model (lewa strona) i cichszy (prawa). Źródło: Les Numériques

Zgodnie z przeprowadzonymi testami, cichszy wentylator generuje hałas na poziomie 39 dB, a głośniejszy 43 dB. Różnica nie jest znacząca, ale podobno słyszalna.

Serwis rozmontował pięć sztuk PS5 dostępnych w redakcji. Dwie z nich wyposażono w cichszy model wiatraka, natomiast pozostałe trzy pracują głośniej.

Co ciekawe, znalezione przez Les Numériques części odpowiedzialne za ruch powietrza w konsoli różnią się od wentylatora pokazanego przez Sony w oficjalnym materiale z rozmontowaniem PlayStation 5. Łącznie widzieliśmy już więc trzy typy wiatraków.

Aktualnie nie ma możliwości przekonania się o zastosowanym w konsoli modelu komponentu przed zakupem - potrzeba bowiem do tego zdjęcia paneli bocznych. Wygląda również na to, że z typem wentylatora nie są powiązane numery seryjne sprzętu.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami