GTA 4 działa na Xbox Series X zbyt płynnie, by je przejść. Gracz musiał użyć szczoteczki do zębów

Brzmi absurdalnie, ale... tak było.

  • Gracz zgłosił nietypowy problem z GTA 4 uruchomionym we wstecznej kompatybilności na Xbox Series X
  • Gra działa tak płynnie, że mocno utrudnia ukończenie wątku fabularnego
  • Rozwiązaniem okazały się szczoteczki elektryczne

Na forum Reddit pojawiła się ciekawa historia związana z Xbox Series X oraz GTA 4. Gracz nie był w stanie ukończyć finałowej misji, ponieważ produkcja działa na konsoli zbyt płynnie.

Uwaga na spoilery z ostatniej misji.

Okazuje się, że przy 60 klatkach na sekundę gra nieprawidłowo rejestruje szybkie naciśnięcia przycisku A, które są wymagane do ukończenia prostej sekwencji QTE i wdrapania się do helikoptera. Tym samym dotarcie do napisów końcowych staje się niemożliwe. Podobny problem występował na PC, ale oczywiście nie na Xbox 360, gdzie gra osiągała maksymalnie 30 FPS.

SERIES X/S GTA IV backwards compatibility flaw. Final mission becomes impossible to complete (1 of 2 endings) as the frame rate is too high (a known issue on PC too) to register enough 'taps' of the button A compared to original 360 version at 30 or less FPS. I am fuming lol 17 hours for nothing. from r/XboxSeriesX

Użytkownicy Reddita sugerowali co najmniej kilka rozwiązań problemu, ale autor filmu zdecydował się na dość absurdalną - choć skuteczną - metodę. Najpierw włączył na Xbox Series X tryb Copilot, łączący niejako dwa kontrolery w jeden, a następnie przyłożył do przycisków na padach dwie szczoteczki elektryczne, aby urządzenia szybko wciskały A. Dzięki temu pomysłowi udało się ukończyć misję.

Być może Microsoft przygotuje w przyszłości stosowną aktualizację GTA 4 we wstecznej kompatybilności, która naprawi kłopot związany z wysoką płynnością.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami